Włochy

Włochy to kraj który może się pochwalić różnorodną kuchnią i bogatą kulturą, malowniczymi, górskimi krajobrazami i gorącym, południowym słońcem. Historyczne miasteczka z wieloma zabytkami, pełne uroków uliczki - doskonale można tu pogodzić zwiedzanie z plażowaniem i kąpielami w ciepłym morzu. Najbardziej popularnymi miejscami są zabytkowe miasta...

Włochy to kraj który może się pochwalić różnorodną kuchnią i bogatą kulturą, malowniczymi, górskimi krajobrazami i gorącym, południowym słońcem. Historyczne miasteczka z wieloma zabytkami, pełne uroków uliczki - doskonale można tu pogodzić zwiedzanie z plażowaniem i kąpielami w ciepłym morzu. Najbardziej popularnymi miejscami są zabytkowe miasta: Lacjum z drogami prowadzącymi do Rzymu, Toskania z renesansową Florencją, Wenecja Euganejska z Wenecją- miastem zakochanych.
Kolejnym, niewątpliwym atutem są przepiękne, zapierające dech w piersiach jeziora polodowcowe: Garda, Como, Maggiore. Nad tymi jeziorami znajdują się najdroższe we Włoszech ośrodki wypoczynkowe.


Stolica:
Rrzym
Jednostka monetarna: EUR
Kod telefoniczny:
+39


Włochy położone są w Europie południowej, na Półwyspie Apenińskim. Włochy graniczą z Francją - 488 km granicy, ze Szwajcarią - 740 km granicy, z Austrią - 430 km granicy i ze Słowenią - 232 km granicy.

Z Polski do Włoch najlepiej dojechać trasą przez Austrię. Podróżujący z zachodniej i północno zachodniej Polski mogą wybrać trasę przez Niemcy, przez Monachium, dalej Innsbruck i Bolzano. Podróżujący z Polski południowo - zachodniej mogą wybrać trasę przez Pragę, dalej Linz i udać się w kierunku Włoch Północnych, tj.: Salzburg - Innsbruck - Bolzano lub w kierunku północnego - wschodu, tj.: kierunek Liezen - Fohnsdorf - Klagenfurt - Villach i Tarvisio. Również na Tarvisio kierować mogą się turyści z Polski południowej i wschodniej jadąc odpowiednio przez Czechy: Cieszyn - Brno - Wiedeń - Klagenfurt - Villach - Tarvisio lub przez Słowację: Żilina - Bratysława - Wiedeń - Klagenfurt - Villach - Tarvisio.

OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH:
- w terenie zabudowanym – 50 km / h
- w terenie niezabudowanym – 90 km / h
- drogi ekspresowe – 110 km / h
- autostrady – 130 km / h

Dozwolony poziom alkoholu we krwi: 0,8%
Pasy bezpieczeństwa obowiązkowe, także na tylnych siedzeniach.
Obowiązkowe używanie świateł mijania w tunelach.

W przypadku kłopotów należy skontaktować się z pracownikiem biura GLOBTRANS SP. Z O.O. Podajemy jednak również kontakt do polskiej placówki dyplomatycznej we Włoszech:

Wydział Konsularny Ambasady
00197 Roma, via di San Valentino 12
Tel. +39 06 36 204 300
e-mail: konsul@infopolonia.it

Więcej informacji >tutaj<


We Włoszech korzystanie z dróg publicznych jest bezpłatne, natomiast opłatę należy uiścić jadąc autostradą. Wysokość takiej opłaty zależy od odcinka trasy i rodzaju pojazdu.

Więcej informacji: www.autostrade.it

Więcej

Włochy W tej kategorii 44 obiektów.

Podkategorie

 • Emilia-Romania

   

  Emilia-Romania położona jest w północnej części Włoch, nad Morzem Adriatyckim. Stolicą regionu jest Bolonia, a do najważniejszych miast należą: Rawenna , Ferrara, Parma, Modena, Forli, Rimini.
  Co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów aby odpocząć i zwiedzić zabytkowe miasta. Najważniejszym z nich jest Bolonia, na zwiedzanie której potrzeba aż 3 dni, ponieważ nie sposób w ciągu kilku godzin poznać zabytki jednego z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Warto zobaczyć renesansową fontannę na Piazza Neptune, pałace dell Notai, Podesty i Bianchi, plac Piazza Maggiore, Archiginnasio ( kiedyś siedziba najstarszego na świecie uniwersytetu, w którym studiował Kopernik ) oraz wiele innych. W czasie pobytu w regionie Emilia-Romania, warto również odwiedzić miejscowość Ferrara z jej twierdzą Castello Estense z XIV wieku, katedrą romańsko-gotycką, kilkoma pałacami oraz wieloma innymi interesującymi zabytkami sztuki, a także Rawennę z bazylikami z VI wieku, ze wspaniałymi mozaikami, ołtarzami. Także w Rawennie znajduje się wiele unikalnych budowli i dzieł sztuki.

 • Liguria


  Liguria jest regionem Włoch położonym w jego północnej części, gdzie m.in. graniczy z Francją (od strony zachodniej). Region podzielony jest na 4 prowincje: Genua, La Spezia, Savona i Imperia, obejmuje powierzchnię ponad 5000 km2, a stolicą jest Genua. Genua jest największym portem morskim Włoch, a także jednym z największych w Europie. Zachwyca cennymi zabytkami jak: Piazza de Ferrai, Pałac Ducale, Pałac del Accademia, bramy Porta del Vacca, Porta Soprana, Stare Miasto oraz katedra San Lorenzo z XII-XIII wieku. 

 • Marche


  Marche jest regionem położonym w środkowej, wschodniej części Włoch. Stolicą regionu jest Ancona, ważne miasto portowe Włoch. Region obok turystyki rozwija się przede wszystkim rolniczo (winnice, gaje oliwne, pola, łąki ). Istotny jest jednak również przemysł obuwniczy, papierniczy i wyrób instrumentów muzycznych. Region podzielony jest na 5 prowincji: Ankona, Pesaro e Urbino, Ascoli Piceno, Macerata oraz Fermo.

  Macerata położona jest na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, poniżej Ancony, na północ od Pescary. W czasie pobytu w okolicy Maceraty warto odwiedzić ją ze względu na ciekawą renesansową Loggia dei Mercanti, Palazzo dei Diamanti, muzeum i galerię sztuki, katedrę z 1100 roku, Uniwersytet Macerata założony w 1290 roku, Palazzo Buonaccorsi z 1700-1720 roku. 

 • Toskania


  Toskania jest regionem położonym w środkowej części Włoch. Region Toskanii zachęca różnorodnością krajobrazu, można tutaj podziwiać zbocza Apeninów, poprzecinane licznymi rzekami Pogórze Toskańskie, czy rozkoszować się popularnymi kurortami nadmorskimi. Powierzchnia regionu w przeważającej części jest wyżynny i górski, dzięki czemu Toskania zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter. Toskania dzieli się na 10 prowincji, m.in. Piza, Grosseto, Siena czy Livorno. Toskania jest  bardzo dobrze rozwiniętym regionem. Region jest jednym z najważniejszych regionów turystycznych nie tylko we Włoszech, ale również na całym świecie. Toskańska kuchnia, wina oraz światowej sławy zabytki co roku przyciągają tłumy turystów. Najpopularniejszymi miejscami są piękna Florencja oraz Piza ze sławną "Krzywą Wieżą". Obok turystki rozwija się tutaj przemysł (włókienniczy, maszynowy, hutniczy i metalowy ), a także rolnictwo (uprawa zboża, winorośli, oliwek etc.).

 • Wenecja


  Wenecja jest miastem, gminą oraz stolicą regionu Wenecji Euganejskiej.  Miasto położone jest na bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim. Ruch może odbywać się tutaj tylko pieszo lub drogą wodną. Z tego względu oraz ze względu na zabytki miasto zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznymi punktami Wenecji są "wenecki karnawał", kanały, festiwal filmowy oraz wspaniałe niepowtarzalne zabytki: Bazylika Św. Marka, Plac Św. Marka, Piazzetta di San Marco, pałac Dożów, most Westchnień i wiele, wiele innych.

 • Jezioro Garda

  Jezioro Garda leży w północnych Włoszech, jest to największe, najczystsze i jedno z bardzie popularnych jezior tego kraju. Położone w połowie drogi pomiędzy Wenecją a Mediolanem, w bliskiej odległości Alp Adamello i Trydenckich. Jezioro leży w granicach trzech włoskich prowincji: Trydent, Werona i Brescia.
  Okolice Jeziora Garda są regionem turystycznym z wieloma kurortami i miasteczkami turystycznymi.

Wyświetla: 1 - 12 z 44 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu