Szybenik / Śibenik
  • Šibenik, pierwszy raz wspomniany w 1066, jest najmłodszym z większych nadmorskich miast, ale także najstarszym w Chorwacji. Ponieważ nie został założony przez Greków, Rzymian lub chrześcijan bizantyjskich, ale przez Chorwatów. Najsłynniejszy budynek na starym mieście przypomina fortecę to katedra św. Jakuba, najważniejszy zabytek renesansu w Cho...
  • Šibenik, pierwszy raz wspomniany w 1066, jest najmłodszym z większych nadmorskich miast, ale także najstarszym w Chorwacji. Ponieważ nie został założony przez Greków, Rzymian lub chrześcijan bizantyjskich, ale przez Chorwatów. Najsłynniejszy budynek na starym mieście przypomina fortecę to katedra św. Jakuba, najważniejszy zabytek renesansu w Chorwacji.
  • Tylko 18 km od Šibenika znajduje się Park Narodowy Wodospadów Krka, ale ze względu na swoje położenie Šibenik jest również idealną bazą wypadową do wycieczek do trzech innych parków narodowych: Jeziora Plitwickie (196 km, nasza wskazówka przy przylocie lub wylocie), Paklenica (118 km) oraz wyspy Kornati (rejsy statkiem z Šibenika). Nie tylko Šibenik, ale także historyczne dalmatyńskie miasta Zadar (78 km), Trogir (45 km) i Split (65 km), z których dwa ostatnie są pod ochroną UNESCO, imponują swoimi kulturowymi i historycznymi budynkami i zabytkami.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

szybenik.jpg  szybenik2.jpg  szybenik3.jpg 

szybenik4.jpg  szybenik5.jpg  szybenik6.jpg 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Więcej

Szybenik / Śibenik There are no products in this category.

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu