Wyspa Rab
  • Rab jest  jedną z najchętniej odwiedzanych wysp Archipelagu Kwarnerskiego. Powodem tego są piękne, piaszczyste plaże w okolicy Lopar, wspaniałe miasteczko Rab, mnóstwo zatoczek, wyjątkowo duża liczba godzin słonecznych oraz zdrowe powietrze. Rab jest bardzo charakterystyczny. Część wyspy jest naga i skalista, a część porośnięta lasami sosnowymi....
  • Rab jest  jedną z najchętniej odwiedzanych wysp Archipelagu Kwarnerskiego. Powodem tego są piękne, piaszczyste plaże w okolicy Lopar, wspaniałe miasteczko Rab, mnóstwo zatoczek, wyjątkowo duża liczba godzin słonecznych oraz zdrowe powietrze. Rab jest bardzo charakterystyczny. Część wyspy jest naga i skalista, a część porośnięta lasami sosnowymi. Część plaż jest skalista i stroma, podczas gdy plaże w części Lopar są piaszczyste z łagodnym zejściem do morza.
  • Wakacje na Rabie z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci, dzięki wspaniałym krajobrazom, urokliwym zakątkom Rabu oraz przytulnym restauracyjkom i kawiarniom.

 

  • Rab jest najważniejszym miastem wyspy. Jego historia sięga czasów średniowiecznych, a regularnie powtarzany co roku turniej strzelców z kuszy pochodzi z 1364 roku. Rab jest bardzo urokliwym miasteczkiem ze starymi budynkami z czerwoną dachówką, wąskimi uliczkami, przyjemnymi kawiarenkami przy promenadzie, widokowymi wieżyczkami oraz ciekawymi galeriami wystawami ulicznymi. W czasie pobytu na Rabie warto zobaczyć romańską katedrę, kościół Św. Justyny z XVI wieku, ruiny klasztoru Benedyktynów z XI wieku lub po prostu pospacerować po gęstym, zielonym parku.

 

  • Lopar jest małą miejscowością położoną w północnej części Wyspy Rab, 14 km od jej głównej miejscowości. Mimo to jest to jedna z popularniejszych na Kwarnerze miejscowości nadmorskich. Powiada się, że z Loparu pochodzi Marinu Bizza, założyciel San Marino. Drugim powodem, dla którego Lopar jest znanym kurortem jest wspaniała, 1,5 km długa piaszczysta plaża. Jej dodatkowym atutm jest długie, łagodne zejście do morza przez co wakacje na Loparze przede wszystkim uwielbiają spędzać rodziny z dziećmi. Jest to jedna z najładniejszych plaż w całej Chorwacji.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

lopar.jpg  lopar2.jpg  lopar3.jpg 

rab.jpg  rab2.jpg  rab3.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Więcej

Wyspa Rab W tej kategorii 8 obiektów.

Wyświetla: 1 - 8 z 8 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu