Emilia-Romania

 

Emilia-Romania położona jest w północnej części Włoch, nad Morzem Adriatyckim. Stolicą regionu jest Bolonia, a do najważniejszych miast należą: Rawenna , Ferrara, Parma, Modena, Forli, Rimini.

Co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów aby odpocząć i zwiedzić zabytkowe miasta. Najważniejszym z nich jest Bolonia, na zwiedzanie której potrzeba ...

 

Emilia-Romania położona jest w północnej części Włoch, nad Morzem Adriatyckim. Stolicą regionu jest Bolonia, a do najważniejszych miast należą: Rawenna , Ferrara, Parma, Modena, Forli, Rimini.

Co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów aby odpocząć i zwiedzić zabytkowe miasta. Najważniejszym z nich jest Bolonia, na zwiedzanie której potrzeba aż 3 dni, ponieważ nie sposób w ciągu kilku godzin poznać zabytki jednego z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Warto zobaczyć renesansową fontannę na Piazza Neptune, pałace dell Notai, Podesty i Bianchi, plac Piazza Maggiore, Archiginnasio (kiedyś siedziba najstarszego na świecie uniwersytetu, w którym studiował Kopernik) oraz wiele innych.

W czasie pobytu w regionie Emilia-Romania, warto również odwiedzić miejscowość Ferrara z jej twierdzą Castello Estense z XIV wieku, katedrą romańsko-gotycką, kilkoma pałacami oraz wieloma innymi interesującymi zabytkami sztuki, a także Rawennę z bazylikami z VI wieku, ze wspaniałymi mozaikami, ołtarzami. Także w Rawennie znajduje się wiele unikalnych budowli i dzieł sztuki.

Powierzchnia regionu sięga ponad 22 tys. km2 i rozciąga się pomiędzy ternami Niziny Padańskiej a Apeninami Północnymi. Region Emilia-Romania jest bardzo dobrze rozwinięty pod każdym względem. W centralnej jego części rozwija się przemysł i rolnictwo, nad morzem rozwija się rybołówstwo i turystyka.


Informacje o regionie Emilia Romania  169.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Prowincja Forli-Cesenna położna jest w północnej części Włoch, niedaleko Rimini i San Marino. Jest jedną z ważniejszych części regionu Emilia-Romania. Powstała jako odrębna w 1995 roku, kiedy odłączyła się od Prowincji Rimini. Jej powierzchnia sięga 2377 km2 i rozciąga się od Cesenatico do Parku Narodowego z pięknymi krajobrazami i górskimi wodospadami.

 

  • Rawenna jest jednym z głównych miast regionu Emilia-Romania i stolicą prowincji Rawenna. Położone jest około 10 km od Morza Adriatyckiego, u zbiegu rzek Ronco i Montone.
    Turyści mogą bardzo mile i ciekawie spędzać tu swój czas. W ciągu dnia warto odwiedzić tutejsze zabytki: mauzoleum Galli Placydii, baptysterium Ortodoksów, baptysterium Arian, kaplicę arcybiskupią, mauzoleum Teodoryka oraz  kościoły Sant Apollinare Nuovo, Sant Apollinare in Classe i San Vitale lub spędzić czas w pobliskim parku Mirabilandia, wieczorem i nocą goście spędzają czas w licznych restauracjach, kawiarniach. Wspomniane wcześniej zabytki zostały w 1996 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  • Rimini jest kolejną prowincją regionu Emilia-Romania, jedną z najpopularniejszych miejscowości regionu, a jej niedalekie położenie od San Marino jest kolejnym, istotnym atutem. Miasto zostało założone w 268 r p.n.e., a z zachowanych do dzisiaj zabytków można wyliczyć Most Tyberiusza, Łuk Augusta oraz Tempio Malatestiano. Rimini przyciąga jednak tłumy turystów pięknymi, piaszczystymi plażami, bogatym życiem nocnym, imprezami, dyskotekami, barami i restauracjami.
    Plaża w regionie jest piaszczysta oraz spadzista, a morze bardzo czyste. Mówi się, że Rimini jest kurortem, który nigdy nie śpi, jest to miejscowość rozrywkowa z dużą ilością dyskotek oraz pubów. Na bazarach można kupić świeże ryby od miejscowych rybaków.

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

We Włoszech korzystanie z dróg publicznych jest bezpłatne, natomiast opłatę należy uiścić jadąc autostradą. Wysokość takiej opłaty zależy od odcinka trasy i rodzaju pojazdu.

Samochodem do Włoch - informacje ogólne, opłaty > tutaj <


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Emilia-Romania W tej kategorii 8 obiektów.

Wyświetla: 1 - 8 z 8 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu