Austria

Powierzchnia Austrii wynosi 83 878,99 km2 i graniczny z 8 krajami: Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Włochami, Liechtensteinem, Szwajcarią i Niemcami. Na Austrię składa się 9 landów: najczęściej odwiedzane przez narciarzy - Tyrol, Karyntia, Ziemia Salzburska, następnie Styria, Górna i Dolna Austria oraz Burgenland, Vorarlberg i Wiedeń. Aust...

Powierzchnia Austrii wynosi 83 878,99 km2 i graniczny z 8 krajami: Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Włochami, Liechtensteinem, Szwajcarią i Niemcami. Na Austrię składa się 9 landów: najczęściej odwiedzane przez narciarzy - Tyrol, Karyntia, Ziemia Salzburska, następnie Styria, Górna i Dolna Austria oraz Burgenland, Vorarlberg i Wiedeń. Austria to raj dla turystów. Przepływa przez nią osobliwy Dunaj (350 km długości), znajduje się tutaj się sześć Parków Narodowych. W jednym z nich znajduje się najwyższy szczyt Alp austriackich - Grossglockner (3797 m n.p.m.), w kolejnym jest najniżej położone w Austrii jezioro - Nezyderskie (115 m n.p.m.). Każdy z landów szczyci się inną charakterystyką. Północ kraju jest zdecydowanie zalesiona i płaska, Dolna Austria, Styria i Burgenland słyną z uprawy winnej latorośli. Pod względem narciarstwa najbardziej rozwinęły się Tyrol, Karyntia oraz Ziemia Salzburska i Styria. Nie bez powodu tutaj właśnie przyjeżdżają tysiące spragnionych wrażeń narciarzy. W tych landach znajdują się popularne na całym świecie ośrodki narciarskie, zapierające dech w piersiach trzytysięczniki, lodowce oraz wiele komfortowych hoteli i apartamentów, restauracji i barów Apres Ski. Austria bez wątpienia ma wiele do zaoferowania - każdemu turyście.       


Język urzędowy: niemiecki
Stolica: Wiedeń
Powierzchnia całkowita: 83 879 km²
Liczba ludności (2015): 8 579 747
Jednostka monetarna: euro
Kod samochodowy: A
Kod telefoniczny:
+43

Austria od zachodu graniczy ze Szwajcarią (164 km) i Liechtensteinem (35 km), Włochami (430 km) i Słowenią (330 km) od południa, Węgrami (366 km) i Słowacją (91 km) od wschodu i Niemcami (784 km) oraz Czechami (632 km) od północy. Łączna długość granic lądowych wynosi 2.562 km.

Austria składa się z krajów związkowych (Bundesland), z których każdy ma własny rząd:
Burgenland – stolica Eisenstadt
Dolna Austria – stolica St. Pölten
Górna Austria – stolica Linz
Karyntia – stolica Klagenfurt
Ziemia Salzburska – stolica Salzburg
Styria – stolica Graz
Tyrol – stolica Innsbruck
Vorarlberg – stolica Bregencja
Wiedeń


Najwyższy punkt: Grossglockner 3 797 m
Najniższy punkt: Neusiedler See 115 m
Najdłuższa rzeka: Dunaj
Największe jezioro: Jezioro Bodeńskie

 

Więcej

Austria W tej kategorii 21 obiektów.

Podkategorie

 • Karyntia

   

  Stolicą Karyntii jest Klagenfurt. Karyntia jest łatwo i szybko dostępna z Polski. Jest znana przede wszystkim dzięki trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karnijskie i Gailtalskie), liczne jeziora, fantastyczne zabytki oraz piękne krajobrazy.

  Możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że bardzo ważnym sezonem jest lato, chociaż dobre nasłonecznienie będące wynikiem położenia Karyntii na południowej stronie grzbietu Alp doceniają również narciarze. Karyntia jest jedynym regionem górskim, w którym temperatura wody sięga 28 stopni a krystaliczna woda w jeziorach nadaje się do picia. Jest tutaj 1,270 czystych jezior, 8,000 km przeźroczystych rzek, 2 parki narodowe: "Wysokie Taury" i "Nockberge", 35 rezerwatów przyrody oraz Grossglockner - najwyższy szczyt Austrii.

  W regionie znajdują się 2 miasta powiatowe (Klagenfurt i Villach) oraz 8 powiatów: Spittal an der Drau, Hermagor, Villach-Land, Feldkirchen, Sankt Veit an der Glan, Klagenfurt-Land, Völkermarkt i Wolfsberg. Łącznie w regionie są 132 gminy.

  Karyntia jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu, bez względu na porę roku. Zimą możemy szaleć w bardzo dobrych ośrodkach narciarskich, m.in. Bad Kleinkirchheim, Nassfeld Hermagor, Heiligenblut czy Lodowiec Mölltal. Latem region zachęca wieloma atrakcjami turystycznymi, z których wiele dostępnych jest bezpłatnie dzięki wcześniejszemu wykupieniu Karty Karynckiej. Do nich należą m.in. wycieczki statkiem po jeziorach Ossiacher See, Faaker See, Millstätter See.

  Nie zapominajmy, że Karyntia to także fantastyczne trasy rowerowe, z których najpopularniejszą jest szlak Alpe-Adria-Trail. Szlak ma 43 etapy, z których 21 przebiega przez Karyntię i gwarantuje malownicze krajobrazy oraz różnorodność terenu, od terenów górskich, po trasy wzdłuż rzek.

  Podczas pobytu w Karyntii warto wybrać się na wycieczkę wysokogórską trasą widokową, np. Malta Hochalmstrasse, Nockalmstrasse, Grossglockner Hochalpenstrasse. Kolejne ciekawostki to: wyjazd kolejką Reisseck, Muzeum Porsche, wąwóz Raggaschlucht.  -------------------------------------------------------------------------

  • Samochodem do Austrii - informacje ogólne, opłaty > tutaj <
  • Trasę dojazdu można ustalić na maps.google.com


  -------------------------------------------------------------------------

  Region Lodowca Molltal / Flattach:  -------------------------------------------------------------------------

   

        

 • Tyrol

  Tyrol, kraj związkowy w zachodniej części Austrii, graniczący z Niemcami, Szwajcarią i Włochami.

  Powierzchnia 12,6 tys. km2. Stolicą Tyrolu jest Innsbruck. Do jego głównych miast, oprócz Innsbruku należą Kufstein, Reutte. Tyrol może poszczycić się mianem "serce Alp" i jest to bardzo trafne hasło, ponieważ nigdzie indziej w Austrii nie znajdziemy tylu trzytysięczników ani tak gęstej sieci wyciągów, kolejek i tras narciarskich.

  Latem Tyrol oferuje niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku. To region idealny dla alpinistów, piechurów, amatorów wysokości, zdobywców szczytów, jak i tych, którzy wędrują rekreacyjnie.

  Tyrol to również górskie, krystalicznie czyste jeziora, 5 lodowców, 15 000 km szlaków wędrownych. Wśród nich najpopularniejszym jest Szlak Orła, który ma 1480 km długości i pokonuje w sumie 87 000 wysokości. Główny szlak prowadzi z St. Johann (Tiroler Unterland) do St. Anton am Arlberg. Szlak przecina Wilder Kaiser, Rofan, Karwendel i Alpy Lechtalskie. Szlak przechodzi także przez region Tyrolu Wschodniego, w okolicy Matrei, Virgental.

  Miłośnicy wycieczek rowerowych również będą zachwyceni. Sieć szlaków  rowerowych osiągająca 10 000 km długości składa się z tras dla indywidualistów, tras rajdowych, po odprężające szlaki rowerowe dla zwykłych miłośników dwóch kółek. 

  Tyrol to idealne miejsce na uprawianie nordic walking, tutaj także można pograć w golfa na 19 polach golfowych położonych wśród trzytysięcznych szczytów i malowniczych gospodarstw.

 • Ziemia Salzburska

  Ziemia Salzburska to region, który graniczy z Górną Austrią, Styrią, Karyntią, Tyrolem Wschodnim oraz Tyrolem. Stolicą jest Salzburg, figurujący na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

  Będąc w Salzburgu warto zapoznać się z perłami europejskiej architektury: twierdzą Hohensalzburg, pałacem Mirabel, opactwem benedyktynek, domami związanymi z życiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Do niewątpliwych atutów tego regionu należą termalne kąpieliska Gasteinertal, Park Narodowy Hohe Tauern z najwyższymi szczytami Grossvenediger (3666 m n.p.m.), Grossglockner (3798 m n.p.m.) oraz widokiem na panoramę kolejnych 37 trzytysięczników.

  W Tennengebirge znajduje się największy lodowy system jaskiniowy na świecie – „Eisriesenwelt”, zaś „Lamprechtshohle” to najbardziej rozbudowany i najgłębszy system jaskiniowy na świecie. Także tutejsze wodospady „Krimmler Wasserfalle” zajmują wysokie, bo piąte miejsce w czołówce wysokich wodospadów na świecie.

  Z wartych obejrzenia miasteczek i zabytków polecamy zatrzymać się w pałacu Hellbrunn, słynącym z niepowtarzalnej sztuki ogrodowej, w Hohenwerfen – twierdzy z XI wieku, w Grossgmain – skansenie posiadającym w swych zbiorach 60 chat wiejskich, we wpisanym na listę UNESCO Hallstatt. Koło Hallein znajduje się kopalnia soli „Durrnberg”. Atrakcją kopalni jest m.in. zjazd starymi drewnianymi zjeżdżalniami oraz podróż tratwą po podziemnym jeziorze solnym.

   
  Kalendarz imprez kulturalnych: tutaj. 

Wyświetla: 1 - 12 z 21 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu