Umag / Novigrad

  • Legenda mówi, że Umag został nazwany po celtyckim słowie "mag", co oznacza żyzną ziemię. W dawnych czasach Umag był letnią rezydencją rzymskich szlachciców. Niektóre ze starożytnych czarujących willi na Starym Mieście w Umag można dziś podziwiać. Umag zachował także część murów starego miasta i niektóre z jego pięknych kościołów, takich jak kośc...

  • Legenda mówi, że Umag został nazwany po celtyckim słowie "mag", co oznacza żyzną ziemię. W dawnych czasach Umag był letnią rezydencją rzymskich szlachciców. Niektóre ze starożytnych czarujących willi na Starym Mieście w Umag można dziś podziwiać. Umag zachował także część murów starego miasta i niektóre z jego pięknych kościołów, takich jak kościół Wniebowstąpienia NMP i kościół św. Pelegrina.
  • Urok Umagu wykracza jednak daleko poza jego fascynującą historię, w teraźniejszości ceni życie pełne kolorów i dźwięków typowego śródziemnomorskiego miasteczka. Nocne życie jest bogate zarówno w rozrywkę miejską, jak i rozrywkową. Z jednej strony jest wiele festiwali muzycznych, wieczorów tanecznych, wystaw, spektakli i koncertów, z drugiej strony festiwale folklorystyczne odzwierciedlają całą radość i sztukę "życia na sposób lokalny".
  • Umag słynie z nagradzanych Błękitną Flagą plaż Laguna Stella Maris, Katoro, Aurora i Kanegra. Nagrodzone międzynarodową nagrodą za absolutną czystość morza, podbijają swoim urokiem i kryształową pięknością. Umag jest najbardziej znany jako centrum międzynarodowego turnieju ATP od 1990 roku, który jest w lipcu domem dla niektórych z najbardziej znanych tenisistów z całego świata.
  • Nie można pominąć: Stare Miasto, Muzeum Miejskie, Seget, Sepomaia, Kościół św. Pelegrina, Kościół św. Mikołaja, kościół św. Rocha, kościół Najświętszej Maryi Panny, Zamek Sipar
    Nie można przegapić: Dzień św. Pelegrina i Dzień otwartych piwnic winnych w maju, festiwale muzyczne Umagoloud & UmaGOblues w czerwcu, Istrii Gourmet i Jazz Festival, turniej ATP - słynny międzynarodowy turniej tenisowy w lipcu, Sepomaia viva - Antique Festival, Feast Wniebowzięcia, noce Umag i Organum Histriae - Festiwal organów.

 

  • Novigrad to małe wakacyjne miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu Istrii, nad deltą rzeki Mirna. Miasto pierwotnie powstało na małej wyspie, aw XVIII wieku było połączone z lądem. Na tej byłej wyspie znajduje się dzisiaj centrum miasta o średniowiecznej strukturze. Przez stulecia nazwa zmieniła się z oryginalnej Emony na Emonię, a później na Neapolis, a na koniec na obecną nazwę Civitas Nova (nowe miasto). Równolegle ze zmianami nazwy nastąpiły zmiany w dominacji przez Bizantyjczyków, Francuzów, Wenecjan, Austriaków i ponownie Francuzów aż do przybycia Włochów. Wszystkie te cywilizacje pozostawiły niezatarte ślady i bogate dziedzictwo kulturowe.
  • Obok uroczych plaż oraz wygodnych hoteli i apartamentów zachęca turystów urokliwym starym miastem z portem i malowniczym wybrzeżem. Będąc w Novigradzie warto odwiedzić kościół Św. Anastazji ( X-XI wiek ), pałac Rigo. W miasteczku co roku odbywa się festiwal jazzowy (Heineken Music Nights - sierpień).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:


umag.jpg  umag resort stella maris.jpg  novigrad2.jpg 

novigrad3.jpg  novigrad4.jpg  novigrad.jpg


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Umag / Novigrad W tej kategorii 15 obiektów.

Wyświetla: 1 - 12 z 15 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu