Rovinj

 

  • Rovinj jest  jednym z najładniejszych zakątków Chorwacji - miejscem, którego szukają spragnieni sentymentalnej, pełnej romantyzmu atmosfery. Miasto położone jest na wzgórzu, a do sławnego kościoła Św. Eufemii prowadzą wąskie uliczki i schody, wzdłuż których ulokowały się małe butiki i kawiarenki. Rovinj jest jednym z popularniejszych ośrodków ...

 

  • Rovinj jest  jednym z najładniejszych zakątków Chorwacji - miejscem, którego szukają spragnieni sentymentalnej, pełnej romantyzmu atmosfery. Miasto położone jest na wzgórzu, a do sławnego kościoła Św. Eufemii prowadzą wąskie uliczki i schody, wzdłuż których ulokowały się małe butiki i kawiarenki. Rovinj jest jednym z popularniejszych ośrodków turystycznych Chorwacji - szczególnie na Istrii. Tutaj odpoczywają sławne postacie Chorwacji, znajdują się 2 porty a wybrzeże jest urozmaicone mnóstwem wysp, raf i wysepek.
  • Turystyka w Rovinj zaczęła się rozwijać już w XIX wieku, kiedy to cesarzowa Maria Teresa założyła tu klimatyczne centrum zdrowia.Turyści przyjeżdżający tłumnie do Rovinj obowiązkowo muszą zobaczyć kanał Limski, centrum zabaw Monwis, natomiast Ci bardziej spragnieni aktywności sportowej mogą wybrać z szeregu dyscyplin sportowych oferowanych przez tutejsze ośrodki turystyczne.
  • Dla chętnych wrażeń estetycznych proponujemy zwiedzanie Rovinj od strony historycznej: kościół parafialny Św. Eufemii z XVIII wieku, klasztor franciszkański, muzeum, romantyczna architektura miasta. Obok turystyki, w Rovinj  rozwija się również przetwórstwo ryb, produkcja tytoniu oraz win.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:


rovinj.jpg  rovinj2.jpg  rovinj3.jpg 

rovinj4.jpg  rovinj5.jpg  rovinj6.jpg


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Rovinj W tej kategorii 5 obiektów.

Wyświetla: 1 - 5 z 5 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu