Wyspa Brać
  • Brać jest szczególnie często odwiedzany ze względu na rajską plażę Zlatni rat znajdującą się na Bolu. Ta plaża jest cechą charakterystyczną Wyspy Brać. Jest to jedna z niewielu w Chorwacji plaż piaszczystych, natomiast jej indywidualność polega na tym, że w zależności od przypływów – zmienia ona swój kształt. Wyspa Brać jest bardzo popularnym mi...
  • Brać jest szczególnie często odwiedzany ze względu na rajską plażę Zlatni rat znajdującą się na Bolu. Ta plaża jest cechą charakterystyczną Wyspy Brać. Jest to jedna z niewielu w Chorwacji plaż piaszczystych, natomiast jej indywidualność polega na tym, że w zależności od przypływów – zmienia ona swój kształt. Wyspa Brać jest bardzo popularnym miejscem letniego wypoczynku.
  • Supetar jest położony w północnej części Wyspy Brać i jest to największa miejscowość wyspy. Leży w zatoce Św. Petra, od której otrzymał nazwę i połączony jest z lądem linią promową: Split - Supetar . Supetar jest jedną z najbardziej rozrywkowych i wakacyjnych miejscowości Wyspy Brać. Obok walorów krajobrazowych, pięknych plaż i wielu sezonowych atrakcji oferuje również ciekawe zabytki. Wśród nich można wymienić kościół Marijina Navjeśtenja z XVIII wieku, kościół Św. Lukwy z XI wieku, a z mniej imponujących warto zwrócić uwagę na liczne polne domki kamienne z dachami w kształcie kopuły. Podaje się, że tak prawdopodobnie wyglądały tutaj pierwsze domki postawione ręką człowieka prehistorycznego.
  • Bol położony jest w południowej części Wyspy Brać. Okolica słynie z pięknych, piaszczystych plaż, które ciągną się na długości dziesięciu kilometrów, a przede wszystkim z najpopularniejszej z nich: Zlatni rat. Bol nie jest tylko jednym z wielu kurortów nadmorskich. Jego historia sięga czasów starochrześcijańskich, o których świadczą liczne archeologiczne pozostałości. Ponadto znajduje się tutaj przedromański kościół Św. Ivana i Tudora, rezydencja Biskupska z XII wieku, kościół Gospe od Milosti z XV wieku czy renesansowo-barokowy pałac, w którym mieści się galeria współczesnej sztuki chorwackiej. Obok szeregu zabytków Bol nie różni się niczym (oprócz Zlatni Ratu) od innych adriatyckich kąpielisk. Dookoła można wybierać spośród wielu ofert noclegowych, gastronomicznych, sportowych i rozrywkowych.
  • Postira położona jest w północnej części Wyspy Brać . Jest to raczej mała miejscowość, której nazwa pochodzi od pastura (j. łac.), co oznacza pastwisko, zaś sławę zyskała m.in. dzięki wielkiemu chorwackiemu poecie Vladimirowi Nazor, który w 1876 roku się tutaj urodził. Z miastem powiązani się również rzeźbiarz Pavao Gospodnetić, rzeźbiarz Nikola Lazanić oraz kolejny poeta Ivan Ivaniśević. W okolicy można znaleźć wiele ciekawych, zabytkowych miejsc i budowli. Warto odwiedzić kościół parafialny Św. Ivana Krstitelja z XVI wieku, wczesnochrześcijański kompleks klasztorny w Mirje, oraz kolejny wczesnochrześcijański kościół w zatoce Lovrecina. Postira to jednak  także ładne plaże i zatoczki.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

bol2.jpg  bol.jpg  postira.jpg 

postira2.jpg  supetar.jpg  supetar2.jpg 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Wyspa Brać W tej kategorii 2 obiektów.

Wyświetla: 1 - 2 z 2 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu