Makarska Riwiera
  • Makarska Riwiera to prawdopodobnie najpopularniejsza Riwiera Chorwacji. Zachwyca pięknem krajobrazu, czystym morzem, gwarnymi barami i restauracyjkami oraz różnorodnością bazy noclegowej. Tutaj można znaleźć luksusowe hotele 4-5 gwiazdkowe, pensjonaty, apartamenty lub kwatery prywatne.  Wakacje spędzone na Makarskiej Riwierze z pewnością każdemu...
  • Makarska Riwiera to prawdopodobnie najpopularniejsza Riwiera Chorwacji. Zachwyca pięknem krajobrazu, czystym morzem, gwarnymi barami i restauracyjkami oraz różnorodnością bazy noclegowej. Tutaj można znaleźć luksusowe hotele 4-5 gwiazdkowe, pensjonaty, apartamenty lub kwatery prywatne.  Wakacje spędzone na Makarskiej Riwierze z pewnością każdemu na długo pozostaną w pamięci. Rozrywkowe, rozgrzane wakacyjne miasteczka z jednej strony opływają krystaliczne wody Adriatyku, z drugiej zaś ograniczają surowe skały Biokovo. Na szczyty można podjechać samochodem, ale wycieczka ta zarezerwowana jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Także bliskie położenie od najpiękniejszych wysp Chorwacji: Hvar oraz Brać jest dodatkowym atutem Makarskiej Riwiery.
  • Makarska jest najbardziej popularną miejscowością Makarskiej Riwiery i jednym z najbardziej rozrywkowych kurortów Dalmacji. Miasto posiada dwie malownicze promenady z palmami, butikami, kawiarniami, restauracjami i wspaniałym widokiem na krystalicznie czyste morze oraz na majestatyczne szczyty Biokovo. Z racji tego, że Makarska należy do rozrywkowych miejscowości, można tutaj znaleźć kilka interesujących dyskotek. Oprócz zabaw tanecznych goście bardzo chętnie spędzają wieczory w przytulnych chorwackich barach i restauracjach. Makarska jest położona bardzo blisko Tućepi i Baśki Vody oraz około 60 km od Splitu i 140 km od Dubrownika. Stąd również wypływają promy na Wyspę Brać.
  • Brela położona jest na północ od Baśki Vody i na południe od Omiśa. Leży przy zjeździe z autostrady, około 15 km od Makarskiej. Podobnie jak w miejscowości Baśka Voda, także w Breli uprawia się oliwki, produkuje wino, ale przede wszystkim głównym kierukiem rozwoju jest turystyka. Okolice Breli należą do jednych z najpiekniejszych w tej części Chorwacji. Ładne, żwirowe plaże, lasy sosnowe i krystalicznie czyste morze sprzyja wypoczynkowi.
  • Tućepi położone jest pomiędzy Makarską (4 km) a Podgorą. Tućepi nie jest zbyt wielką miejscowością, ale bardzo ulubioną przez turystów. W porównaniu do Makarskiej ceny są nieco niższe, a możliwość wyboru pomiędzy formą zakwaterowania porównywalna z pozostałymi miejscowościami Makarskiej Riwiery. Niewątpliwym atutem Tućepi są piękne krajobrazy, przytulne restauracyjki nad morzem oraz ładne plaże. Jest również przystań jachtowa.
  • Podgora jest następnym kąpieliskiem Riwiery Makarskiej za Tućepi. Położona jest  blisko Żivogoście i Drvenika, z którego wypływają promy na Wyspę Hvar i Korćulę. Warto w czasie pobytu w Podgorze wybrać się wycieczkę na jedną z okolicznych wysp lub do niepowtarzalnego Dubrovnika. Warto również podejść do wznoszącego się nad osadą gotyckiego kościoła Sw. Stjepana.  W Podgorze przede wszystkim rozwija sie turystyka, rybołówstwo oraz rolnictwo.
  • Omiś położony jest pomiędzy Makarską Riwierą a Splitem. Leży u stóp gór Mosor, u ujścia rzeki Cetiny, która obok ładnych plaż jest dodatkowym atutem tej miejscowości (na Cetinie organizuje się spływy łódką). Historia miasta sięga  czasów rzymskich, kiedy założono tutaj osadę Oneum. Do dnia dzisiejszego z zabytków zachowała się baszta Fośal, kościół farny z XVII wieku z portalem z 1621 roku, XVI wieczny kościół Św. Ducha i przedromański kościółek Św. Piotra. Nad miastem natomiast wznoszą się ruiny twierdzy Fortica. Omiś wyróżnia się częściowo piaszczystymi plażami, położeniem u stóp gór Mosor oraz urokliwymi, wąskimi uliczkami.
  • Gradac położony jest pomiędzy Drvenikiem, skąd wypływają promy na Wyspę Hvar i Korćula, a Ploće, z którego wypływają promy na Półwysep Peljesacz. Gradac znajduje się na samym końcu Makarskiej Riwiery i podobnie jak jej najznakomitsze perełki, jak: Makarska, Baśka Voda czy Brela, również może poszczycić się wspaniałymi krajobrazami, krystalicznie czystym morzem i ładnymi plażami. Gradac to nie tylko kolejne adriatyckie kąpielisko. Jego historia sięga czasów prehistorycznych, o czym świadczą liczne pozostałości z epoki brązu i żelaza. Będąc w Gradacu warto wybrać się na wycieczkę na Wyspę Hvar oraz do Dubrovnika. Turystom, którzy zamierzają w tych okolicach spędzić nieco więcej czasu proponujemy odwiedzenie także Półwyspu Peljesacz, Wyspy Korćula oraz majestatycznie królującego nad Adriatykiem masywu Biokovo.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

baska voda2.jpg  baska voda.jpg  brela2.jpg 

brela.jpg  drvenik.jpg  gradac2.jpg

gradac.jpg  makarska2.jpg  makarska3.jpg 

makarska.jpg  podgora.jpg  gradac3.jpg


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Makarska Riwiera W tej kategorii 22 obiektów.

Wyświetla: 1 - 12 z 22 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu