Ötztal

Ötztal właściwie każdy zna, a już Sölden z całą pewnością nie trzeba przedstawiać. Mówimy, bowiem o jednej z najbardziej urokliwych dolin Austrii, z fantastycznymi krajobrazami, lodowcami, świetnymi trasami narciarskimi. To właśnie tutaj znajduje się drugi co do wysokości, najwyższy szczyt Austrii - Wildspitze (3768 m n.p.m.), tutaj znajduje się...

Ötztal właściwie każdy zna, a już Sölden z całą pewnością nie trzeba przedstawiać. Mówimy, bowiem o jednej z najbardziej urokliwych dolin Austrii, z fantastycznymi krajobrazami, lodowcami, świetnymi trasami narciarskimi. To właśnie tutaj znajduje się drugi co do wysokości, najwyższy szczyt Austrii - Wildspitze (3768 m n.p.m.), tutaj znajduje się największy lodowiec Alp Wschodnich i najwyżej położona w Austrii zamieszkała wioska. W regionie Ötztal znajduje się łącznie 250 trzytysięczników, z czego 60 ma ponad 3400 m n.p.m.

Wprawni kierowcy mogą sobie pozwolić na wyjazd samochodem w malownicze tereny powyżej Sölden, lub wybrać w kierunku Włoch alpejską drogą Timmelsjoch-Hochalpenstrasse, która wzbija się na wysokość ponad 2400 m n.p.m. Wspaniałe krajobrazy można również podziwiać z z górnych stacji gondolek.

Po intensywnie spędzonym czasie na wędrówkach, wycieczkach rowerowych lub innych aktywnościach sportowych, turyści mogą rozkoszować się relaksem w basenach. Najpopularniejsze centra wellness i kompleksy basenowe to oczywiście Aqua Dome w Langenfeld. Kolejne dwa ciekawe miejsca to Otztaler Fun Park w Huben oraz Area 47, gdzie można nie tylko pływać, ale aktywnie spędzać czas na wspinaczkach, raftingu, canyoningu.

-------------------------------------------------------------------------

  • Dolina Oetztal latem - informacje >>>   34.jpg


-------------------------------------------------------------------------

  • Piesze wędrówki:


W regionie jest ponad 1000 km bardzo dobrze rozwiniętych szlaków, które przechodzą przez łagodne lasy i doliny oraz strome szczyty i lodowce. Ötztal to raj dla spacerowiczów i miłośników przyrody - można wybrać się do najwyżej położonej "osady" Obergurgl, do najcieplejszego jeziora w Tyrolu (Piburger), do najwyższego wodospadu Stuibenfall.

Z najciekawszych szlaków prezentujemy:


Szlak Piburgersee
Długość trasy: 8,3 km
Poziom trudności: średni
Czas przejścia: 4,5 h
Różnica wzniesień: 270 m
Najwyższy szczyt: 1070 m n.p.m. 

Szlak Wodospadu Stuibenfall
Długość trasy: 11,7 km
Poziom trudności: średni
Czas przejścia: 5 h
Różnica wzniesień: 529 m
Najwyższy punkt: 1560 m n.p.m.

-------------------------------------------------------------------------

  • Szlaki rowerowe:


Ötztal to także raj dla rowerzystów. Jest tutaj 687 km szlaków rowerowych, które prowadzą przez gęste lasy, wzdłuż bystrych potoków i malowniczych pejzaży. Wzdłuż szlaków znajdują się obiekty noclegowe, przygotowane przede wszystkim z myślą o rowerzystach. Znajdują się w nich pomieszczenia do przechowywania rowerów, małe warsztaty, gdzie można zrobić serwis roweru.

Przy górnej stacji kolejki Gleislachkogelbahn znajduje się początek najwyżej położonego szlaku rowerowego, który zjeżdża 4690 m w dół doliny Ötztal.

 

Z najciekawszych tras rowerowych prezentujemy:

Trasa 5 miejscowości:
Długość trasy: 28 km
Maksymalna wysokość: 820 m n.p.m.
Trasa prowadzi przez Ötz, Sautens, Roppen, Heiming, Ötztal stacja kolejowa.

Trasa Gletscherexpress:
Długość trasy: 34,6 km
Czas przejazdu: 3,5 h
Maksymalna wysokość: 2663 m n.p.m.
Jedna z najdłuższych, najładniejszych ale i najtrudniejszych tras.

-------------------------------------------------------------------------

  • Wspinaczka górska:

 

W ostatnich latach, w Ötztal jedną z najpopularniejszych dyscyplin staje się wspinaczka górska.
Strome ściany, potężne łańcuchy górskie, majestatyczne szczyty - to wszystko oferuje Ötztal.
W regionie można z powodzeniem znaleźć wymagające odpowiedniego przygotowania trudne ściany, ale jest również wiele łagodnych tras wspinaczkowych dla początkujących.  

Najciekawsze  ściany do wspinaczki znajdują się:

Oberried > więcej informacji <
Tumpen > więcej informacji <
Niederthai > więcej informacji <
Au bei Langenfeld > więcej informacji <


-------------------------------------------------------------------------

Podczas pobytu w Ötztal, warto wykupić popularną w Austrii letnią kartę, która upoważnia jej posiadacza do bezpłatnego korzystania z wielu atrakcji.

W Ötztal karta nosi nazwę: Ötztal Card.
Karta gwarantuje korzystanie z kolejek linowych i gondoli w regionie (tylko 1 przejazd dziennie), korzystanie z autobusów od Haiming po Gurgl i z autobusów turystycznych (na tzw. Huttentaxi karta gwarantuje 30% zniżki), bezpłatny wstęp na baseny termalne Aqua Dome w Langenfeld (1 raz, 3 godziny). Kupując kartę 7 lub 10 dniową można także bezpłatnie 1 raz skorzystać z atrakcji Area 47. 

Dzięki karcie można bezpłatnie wypożyczyć rower, z jednym zastrzeżeniem, że codziennie rower należy oddawać do wypożyczalni i następnego dnia wypożyczać od nowa. Dotyczy to kart 3, 7 i 10 dniowych.


Poza kartą Ötztal Card istnieje także karta Ötztal Premium Card.
Karta jest ważna od czerwca do września i można otrzymać ją w partnerskich hotelach, pensjonatach i apartamentach.

Więcej informacji o karcie > tutaj <

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Ötztal  Jest jeden obiekt

Wyświetla: 1 - 1 z 1 oferty
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu