Wyspa Hvar
  • Wyspa Hvar położona  jest pomiędzy wyspami Brać i Korćula, a także Półwyspem Peljesacz. Na Wyspę można dostać się promem zDrvenika lub Splitu. Wyspa Hvar należy do najpiękniejszych wysp chorwackich. Niektórzy nawet uważają, że jest najpiękniejszą wyspą dalmatyńską, która przyciąga turystów wspaniałą roślinnością śródziemnomorską, bogatymi tradyc...
  • Wyspa Hvar położona  jest pomiędzy wyspami Brać i Korćula, a także Półwyspem Peljesacz. Na Wyspę można dostać się promem zDrvenika lub Splitu. Wyspa Hvar należy do najpiękniejszych wysp chorwackich. Niektórzy nawet uważają, że jest najpiękniejszą wyspą dalmatyńską, która przyciąga turystów wspaniałą roślinnością śródziemnomorską, bogatymi tradycjami, ładnymi plażami i nocnym życiem.  Wyspa Hvar słynie również z pól lawendowych, sadów pełnych drzewek oliwkowych, winnic, a tym samym z produkcji wyjątkowej klasy win. Nie bez powodu przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, nie rzadko z pierwszych stron gazet. W czasie pobytu na Hvarze warto wstąpić na obiad i wino do jednej z okolicznych gospód, w których najczęściej serwowane są dania przygotowane z własnych produktów.
  • Hvar położony jest w zachodniej części wyspy. Tutaj znajduje się port, z którego wypływają promy m.in. do Splitu i na Wyspę Korćula. Miasto jest bardzo charakterystycznym miejscem. Wokół rozciągają się pachnące pola lawendy, od strony morza miasto wygląda jak skupisko brązowych, kamiennych domów, nad którymi góruje zamek i średniowieczne mury. W mieście warto zwrócić uwagę na wenecki plac z XVI wieczną studnią i katedrą. Tutaj skupia się życie kawiarniane miasta. Ciekawymi punktami na mapie zabytków są także wenecki arsenał, renesansowe pałace z XVI wieku oraz Cytadela z 1557 roku, w której znajduje się muzeum amfor. Obok zabytków oraz wyjątkowo gwarnego, nocnego życia Hvar to także wspaniałe plaże. Część z nich skalista, część żwirowa. Warto popłynąć taksówką wodną na wysepki Pakleni, gdzie znajdują się plaże żwirowe i pachnące lasy sosnowe.
  • Jelsa położona jest około 10 km na wschód od Hvaru. Jest to trzecie co do wielkości miasto wyspy, położone na wysokości Braću i Makarskiej Riwiery. Jelsa nie może poszczycić się wielką liczbą zabytków. Właściwie na uwagę zasługuje jedynie XVI wieczna kaplica Św. Jana. W Jelsie przede wszystkim rozwinęła się turystyka. Co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów spragnionych morskich kąpieli i odpoczynku na skalistych plażach. Życie tętni nie tylko wzdłuż wybrzeża, ale także w licznych, przytulnych kawiarenkach usłanych wzdłuż promenady.
  • Stari Grad położony jest pomiędzy Hvarem i Jelsą. Niegdyś było to największe miasto na wyspie, które założone zostało w IV wieku p.n.e przez greckich osadników. Został nazwany Pharos i od tej nazwy wzięła się nazwa Hvar. Natomiast w XIII wieku stolicą został Hvar, a poprzednia zmieniła nazwę na Stari Grad czy "stare miasto". Wśród najciekawszych miejsc miasteczka warto wymienić: XII wieczna kaplica Św. Jana oraz Tvrdalj Petra Hektorovića  dom poety zaprojektowany jako twierdza).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

hvar.jpg  hvar2.jpg  hvar3.jpg 

jelsa2.jpg  jelsa.jpg  stari grad2.jpg 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Wyspa Hvar Jest jeden obiekt

Wyświetla: 1 - 1 z 1 oferty
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu