Półwysep Peljesacz
  • Półwysep Peljesacz  położony jest w południowej części Chorwacji. Od wschodniej strony otoczony morzem, a dalej lądem stałym, od zachodniej strony morzem i Wyspą Korćula. Półwysep jest zdecydowanie górzysty, o powierzchni około 342 km2. Na Półwysep Peljesacz można dostać się drogą przez Bośnię i Hercegowinę, skręcając w Stonie lub promem z Ploće...
  • Półwysep Peljesacz  położony jest w południowej części Chorwacji. Od wschodniej strony otoczony morzem, a dalej lądem stałym, od zachodniej strony morzem i Wyspą Korćula. Półwysep jest zdecydowanie górzysty, o powierzchni około 342 km2. Na Półwysep Peljesacz można dostać się drogą przez Bośnię i Hercegowinę, skręcając w Stonie lub promem z Ploće do Trpanj (około 1 godz.). W sezonie letnim warto na prom wyjechać wcześniej, ponieważ tworzy się tutaj zazwyczaj długa kolejka, z której ostatnie samochody najczęściej muszą czekać 3 godziny na kolejny prom. Najpopularniejszymi miejscowościami półwyspu są Orebić, Trpanj i Trstenica, a najpopularniejszym przysmakiem półwyspu tutejsze wina.
  • Orebić jest jednym z najważniejszych miasteczek Półwyspu Peljesacz. Tutaj znajduje się port, z którego kursują promy na Wyspę Korćula, stąd jest zaledwie 100 km do historycznego i kulturalnego Dubrovnika, tutaj w ogrodach rosną dorodne mandarynki i cytryny, a pola winorośli towarzyszą podróżnym prawie przez całą długość półwyspu.  W czasie pobytu w Orebiću warto podjechać do kościoła na wzgórzu Śv. Ilija gdzie znajduje się również klasztor Franciszkanów z 1470 roku. W klasztorze jest muzeum prezentujące m.in. obrazy o tematyce morskiej. Ze wzgórza rozpościera się wspaniały widok na morze, porosiewane wyspy oraz Orebić.
  • Borak położony jest na Półwyspie Peljesac, który rozciąga sie od przesmyku między osadami Mali i Veliki Ston na południowym wschodzie a przylądkiem Loviśće na północnym zachodzie. Do Orebic jest 15 km. Plaże w miejscowości Borak są żwirowe, miejscami piszczyste, a kąpieliska przed domami są kamienne. W Borak uprawiane sa wysokiej klasy i jakości winorośla. Powszechnie znane są pochodzące stąd wina, które charakteryzują sie wysoką zawartością alkoholu. Oprócz wina, ryb i ostryg, Pelješac znany jest z atrakcyjnych widoków podmorskich, jest więc chętnie zwiedzany przez nurków i osoby zajmujące się sportowym połowem ryb. Do najbliższego sklepu jest 3 km.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

Orebic.jpg  Orebic2.jpg  Orebic3.jpg 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Półwysep Peljesacz W tej kategorii 5 obiektów.

Wyświetla: 1 - 5 z 5 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu