Dubrownik
  • Dubrovnik określany jest "Perłą Adriatyku". Położony jest w południowej części Chorwacji i każdy kto spędza wakacje w zasięgu 150 km powinien go odwiedzić. Samo miasto pod względem turystycznym do najtańszych nie należy. Tutejsze hotele zdają się być droższe niż w sąsiednich miastach, ale jest to cena popularności oraz "przynależności" do Dubrov...
  • Dubrovnik określany jest "Perłą Adriatyku". Położony jest w południowej części Chorwacji i każdy kto spędza wakacje w zasięgu 150 km powinien go odwiedzić. Samo miasto pod względem turystycznym do najtańszych nie należy. Tutejsze hotele zdają się być droższe niż w sąsiednich miastach, ale jest to cena popularności oraz "przynależności" do Dubrovnika. Dubrovnik szczyci się bogatą, unikatową i kulturalną historią, pięknymi, romantycznymi zakątkami, stromymi schodami, wąskimi uliczkami, w których zdołano jeszcze ustawić stoliki należące do okolicznych restauracji i barów. Istotnym elementem miasta są także mury obronne oraz pałace patrycjuszowskie, kościoły, baszty, bramy, twierdze. Mur mierzy około 2 km długości i w niektórych miejscach sięga nawet 20 m wysokości. Dubrovnik jest ważnym centrum edukacyjnym oraz komunikacyjnym. Oferuje międzynarodowe połączenia lotnicze  i promowe. Stąd można dostać się promem do Rijeki, ale również do Bari czy Igoumenitsa.
  • Wysepka Lokrum, zaledwie 10-15 minut łodzią od lądu, jest popularnym celem turystycznym mieszkańców Dubrownika i wielu turystów. Mała wyspa z wiecznie zieloną roślinnością jest bogata w subtropikalną roślinność i zalesiona dębami ostrymi, makami i sosnami. Jest chroniona jako park przyrody. Tutaj znajdziesz także piękne zatoki, plaże i piękne spacery. Twierdza, obecnie punkt widokowy, oferuje niezapomniany widok na Lokrum i cały Dubrownik. Od starego portu miejskiego w Dubrowniku regularnie kurują małe statki turystyczne do Lokrum.
  • Cavtat leży na południe od Dubrovnika (20 km), na wąskim cyplu porośniętym śródziemnomorską roślinnością.  Miasto jest stolicą regionu Konavle, który tworzą 33 porozrzucane miejscowości. Cavtat jest miejscem bardzo charakterystycznym. Znajduje się na samym niemalże krańcu Chorwacji, blisko granicy z Bośnią i Hercegoviną oraz z Czarnogórą. Miejsce jest idealne na rozwój turystyki. Lata są gorące, plaże ładne co zachęca do letniego wypoczynku, sezon boczny ciepły przez co nadaje się idealnie na zwiedzanie. Do dnia dzisiejszego zachował się pałac renesansowy z 1558 roku, kościół franciszkanów, barokowy kościół Św. Nikola z 1732 roku, dom Vlaha Bukovca, znanego malarza oraz resztki murów obronnych. W okolicy zgromadziły się wysokiej klasy hotele oraz restauracje serwujące dania najwyższej klasy.
  • Mlini jest położone poniżej Dubrovnika, dokładnie pomiędzy Dubrovnikiem a Cavtatem. Teren na którym leży Mlini nazywany jest Żupa dubrovaćka, a okolice pełne są bujnej, śródziemnomorskiej roślinności. Do Dubrovnika jest zaledwie 11 km, dlatego w czasie pobytu w Mlini warto odwiedzić to piękne miejsce. Poza bliskością Dubrovnika Mlini może jeszcze poszczycić się pięknymi żwirowymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Miasteczko ma swój niepowtarzalny urok i romantyzm. Jest to idealne miejsce na spędzenie letniego wypoczynku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

dubrovnik2.jpg  dubrovnik.jpg  dubrovnik5.jpg 

dubrovnik3.jpg  dubrovnik4.jpg  dubrovnik6.jpg


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Więcej

Dubrownik W tej kategorii 6 obiektów.

Wyświetla: 1 - 6 z 6 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu