Wyspa Pag
  • Wyspa Pag położona jest w centralnej części Chorwacji, na północ od Zadaru i na południe od Wyspy Rab. Na wyspę można dostać się promem z Prizny, który w sezonie wypływa co godzinę, lub od strony południowej drogą, przez most w okolicy Miśkovići. Długość wyspy sięga 60 km, jej charakterystyczny wygląd jest bez problemu rozpoznawany przez każdego...
  • Wyspa Pag położona jest w centralnej części Chorwacji, na północ od Zadaru i na południe od Wyspy Rab. Na wyspę można dostać się promem z Prizny, który w sezonie wypływa co godzinę, lub od strony południowej drogą, przez most w okolicy Miśkovići. Długość wyspy sięga 60 km, jej charakterystyczny wygląd jest bez problemu rozpoznawany przez każdego turystę. Większość powierzchni tworzona jest przez nagie skały, przez co nadaje wyspie specjalny krajobraz. Z tego też względu rolnictwo uprawia się tylko w wybranych obszarach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim popularny i dosyć drogi Paśski ser oraz miejscowe wino. Produkuje się tutaj również sól morską. Turystyka natomiast rozwija się przede wszystkim w Novalji, w mieście Pag oraz w mniejszych miejscowościach: Szimuni, Mandre i Straszko.W czasie pobytu na Wyspie Pag warto wybrać się na wycieczkę do Zadaru oraz Parków Narodowych: Paklenica i Plitvice.
  • Pag położony jest w południowej części wyspy. Jest to bardzo urokliwe miasteczko, z ładnym krajobrazem i czystym morzem. Miasteczko nie należy do największych, także ruch turystyczny jest raczej umiarkowany. Popołudnia można spędzić leniwie w okolicznych restauracjach i kawiarenkach, ale zdecydowanie można liczyć na spokojne i udane wakacje. W czasie pobytu w Pagu warto zobaczyć romańską katedrę oraz kościół NMP, a także skorzystać z oferty tutejszych szkółek nurkowania, które zapewniają poznanie wspaniałego i bogatego świata podmorskiego Adriatyku.
  • Novalja położona jest w północno-zachodniej części Wyspy Pag. Jest to jeden z najliczniej odwiedzanych kurortów wyspy. Znajduje się tutaj wiele ofert kwater prywatnych, apartamenty, restauracje, bary. W Novalji można spróbować specjałów wyspy jak: jagnięciny z rusztu, owoce morza, paśski ser. Jej położenie niedaleko przeprawy promowej Prizna - Żigljen jest jej dodatkowym atutem.W samej Novalji znajduje się kilka ładnych plaż, ale również w jej najbliższej okolicy - do 5 km jest sporo bardzo ładnych, krajobrazowych plaż.
  • Gajac to kompleks turystyczny położony na zachodniej stronie Wyspy Pag, poniżej miejscowości Novalja. Gajac jest jedną z najlepiej rozwiniętych miejscowości kąpieliskowych na wyspie. Można tutaj znaleźć najpiękniejsze na całej wyspie plaże, wspaniałe krajobrazy oraz krystalicznie czyste morze.
  • Śimuni to bardzo ładna miejscowość kąpieliskowa położona na zachodniej części wyspy, pomiędzy Pagiem a Novalją. Tutejsze plaże należą do jednych z najpiękniejszych na całej wyspie, a pachnące lasy dodają uroku temu miejscu. Także klimat śródziemnomorski oraz wiele atrakcji i rozrywek są wspaniałymi atutami Śimuni.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

mandre2.jpg  mandre.jpg  novalja.jpg 

novalja2.jpg  dugi Veli Rat.jpg  pag2.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Więcej

Wyspa Pag W tej kategorii 3 obiektów.

Wyświetla: 1 - 3 z 3 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu