Pula / Medulin
  • Pula to ponad 3000 lat historii. Historia Puli sięga V wieku p.n.e. kiedy to należała do Ilirów, następnie Rzymian ( z tego kresu pochodzi amfiteatr, łuk triumfalny, świątynia Augusta ). Po upadku Cesarstwa Rzymskiego Pula dostała się we władanie Bizancjum, następnie Wenecji, w XX wieku - Włoch i kolejno Jugosławii i Chorwacji. Pula jest wyjątko...
  • Pula to ponad 3000 lat historii. Historia Puli sięga V wieku p.n.e. kiedy to należała do Ilirów, następnie Rzymian ( z tego kresu pochodzi amfiteatr, łuk triumfalny, świątynia Augusta ). Po upadku Cesarstwa Rzymskiego Pula dostała się we władanie Bizancjum, następnie Wenecji, w XX wieku - Włoch i kolejno Jugosławii i Chorwacji. Pula jest wyjątkowym miejscem pełnym zabytków architektury i sztuki. Do dzisiaj zachowały się m.in Amfiteatr, Forum, Katedra z XVII wieku, Ratusz z XIII wieku, Zamek z XVI wieku, Mały Teatr Rzymski i Łuk triumfalny. Tutejszy Amfiteatr jest jednym z najlepiej zachowanych amfiteatrów na całym świecie.
  • Obok rzędu wybitnych zabytków w Puli organizowane są wyjątkowe imprezy kulturalne. Tutaj odbywają się spektakle, festiwale filmowe, koncerty. Natomiast zaledwie 10 km od Puli można spotkać zupełnie jej przeciwieństwo. Małe miasteczka i wioski jakVodnjan czy Fażana - z kamiennymi, typowymi dla północy domami, z tutejszych wzgórz wspaniały krajobraz Wysp Brijuni oraz spokój i cisza są miła odskocznią od tłumnie odwiedzanej Puli.
  • Medulin to popularne centrum turystyczne północnej Chorwacji, położone pomiędzy półwyspem Kamenjak i Marlera. W okolicy najbardziej rozwinęło się rolnictwo, rybołówstwo i  turystyka. W miasteczku znajduje się sporo hoteli, apartamentów oraz pół biwakowych. Latem organizowane są koncerty, dla zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu przygotowano korty tenisowe, kręgle, minigolf, wiele sportów wodnych. Także tutejsze restauracje, bary i kawiarnie zachęcają aromatem lokalnych potraw przyjezdnych gości.
  • Medulin jest dosyć spokojnym, otoczonym lasami sosnowymi miejscem. Natomiast ze względu na bliską odległość od Puli oraz wycieczki statkiem do Wenecji, Medulin oferuje także możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu poznając historię i zabytki sztuki.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:


pula.jpg  pula2.jpg  pula3.jpg 

pula4.jpg  pula5.jpg  medulin.jpg


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Więcej

Pula / Medulin W tej kategorii 24 obiektów.

Wyświetla: 1 - 12 z 24 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu