Ziemia Salzburska

Ziemia Salzburska to region, który graniczy z Górną Austrią, Styrią, Karyntią, Tyrolem Wschodnim oraz Tyrolem. Stolicą jest Salzburg, figurujący na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Będąc w Salzburgu warto zapoznać się z perłami europejskiej architektury: twierdzą Hohensalzburg, pałacem Mirabel, opactwem benedyktynek, domami związany...

Ziemia Salzburska to region, który graniczy z Górną Austrią, Styrią, Karyntią, Tyrolem Wschodnim oraz Tyrolem. Stolicą jest Salzburg, figurujący na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Będąc w Salzburgu warto zapoznać się z perłami europejskiej architektury: twierdzą Hohensalzburg, pałacem Mirabel, opactwem benedyktynek, domami związanymi z życiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Do niewątpliwych atutów tego regionu należą termalne kąpieliska Gasteinertal, Park Narodowy Hohe Tauern z najwyższymi szczytami Grossvenediger (3666 m n.p.m.), Grossglockner (3798 m n.p.m.) oraz widokiem na panoramę kolejnych 37 trzytysięczników.

W Tennengebirge znajduje się największy lodowy system jaskiniowy na świecie – „Eisriesenwelt”, zaś „Lamprechtshohle” to najbardziej rozbudowany i najgłębszy system jaskiniowy na świecie. Także tutejsze wodospady „Krimmler Wasserfalle” zajmują wysokie, bo piąte miejsce w czołówce wysokich wodospadów na świecie.

Z wartych obejrzenia miasteczek i zabytków polecamy zatrzymać się w pałacu Hellbrunn, słynącym z niepowtarzalnej sztuki ogrodowej, w Hohenwerfen – twierdzy z XI wieku, w Grossgmain – skansenie posiadającym w swych zbiorach 60 chat wiejskich, we wpisanym na listę UNESCO Hallstatt. Koło Hallein znajduje się kopalnia soli „Durrnberg”. Atrakcją kopalni jest m.in. zjazd starymi drewnianymi zjeżdżalniami oraz podróż tratwą po podziemnym jeziorze solnym.

Jak każdy region Austrii, także Ziemia Salzburska ma swoich miłośników i pewnie przeciwnicy by się znaleźli. Trudno jednak w tym fantastycznym regionie doszukać się czegoś niewłaściwego.

Na szczególną uwagę zasługuje cudowny Salzburg przyciągający co roku tysiące turystów bez względu na porę roku czy pogodę. Lato w Ziemi Salzburskiej to oczywiście kilometry tras rowerowych, trasy górskie, wędrówki, spacery, kąpiele w basenach termalnych, kąpiele w naturalnych kąpieliskach, golf, przejażdżki konne.
Jednym z wiodących szlaków jest Salzburger Almenweg (350 km długości), który prowadzi przez salzburskie hale, mijając około 120 bacówek. Inne ciekawe szlaki regionu to Droga Św. Jakuba, Arnoweg, Via Nova, szlak Św. Ruperta.

W Ziemi Salzburskiej jest 4000 km górskich ścieżek rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Do najciekawszych tras należą trasa na Grossglocknera, Bike Park Leogang, adidas Freeride Hinterglemm, Mountainbikepark Wagrain. 

Z ciekawostek warto wymienić Wodospady Krimml, miasteczko Hallstatt wpisane na listę UNESCO, jezioro Gosausee, w tafli którego odbija się lodowiec, wąwóz Lammerklamm, jeziora zaporowe w Kaprun, Muzeum Parku Narodowego Wysokie Taury, Zamek Goldegg, Zamek Klammstein.
 

Turystów zapraszamy także do Świata soli w Hallein, gdzie znajduje się zabytkowa kopalnia soli (do kopalni zjeżdża się długimi zjeżdżalniami, któych niegdyś używali górnicy), do Browaru Piwa Stiegl. Nad rzeką Salzach wznosi się średniowieczny zamek Hohenwerfen, w którym odbywają się koncerty, imprezy folklorystyczne i przedstawienia teatralne. Kolejne zamki to: Mauterndorf, leżący w Lungau, Pałac Hellbrunn oraz Twierdza Hohensalzburg.

-----------------------------------

Podczas pobytu w regionie Ziemia Salzburska warto wykupić SalzburgerLand Card, która upoważnia do bezpłatnego korzystania z wielu atrakcji.

Kartę można wykupić na 6 lub 12 dni, od maja do końca października. W ramach tej karty turyści otrzymują również 24-godzinną kartę Salzburg Card

Karta gwarantuje bezpłatne korzystanie ze 190 atrakcji:
- baseny, jeziora 
- zamki, twierdze
- muzea
- zabytkowe kopalnie

- wąwozy, wodospady
- kolejki linowe

- drogi wysokogórskie
- pociągi, autobusy, statki
- atrakcje sportowe dla rodzin
- parki zoologiczne
- zabytki Salzburga


Kartę można kupić w biurach informacji turystycznej.
Kartę można również zamówić on-line.

 

-------------------------------------------------------------------------

 • Informacje o regionach Ziemii Salzburskiej > tutaj <
 • Samochodem do Austrii - informacje ogólne, opłaty > tutaj <
 • Trasę dojazdu można ustalić na maps.google.com


-------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć: © Zell am See-Kaprun Tourismus - http://zellamsee-kaprun.com


---------------------------------------------------------

Więcej

Ziemia Salzburska W tej kategorii 6 obiektów.

Podkategorie

 • Salzburger Sportwelt

  Obszar turystyczny Salzburger Sportwelt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych regionów Ziemii Salzburskiej, a także całej Austrii. Znajduje się tutaj osiem ośrodków wypoczynkowych, które co roku, zarówno latem i zimą odwiedzają tysiące turystów. Mowa oczywiście o Flachau, Wagrain, St. Johann im Pongau, Radstadt, Altenmarkt, Eben, Kleinarl i Filzmoos.

  Zimą zachęcają fantastycznie utrzymane stoki i bardzo dobra infrastuktura, latem natomiast przepiękne krajobrazy, pola golfowe, szlaki piesze, ścianki wspinaczkowe, trasy rowerowe, nordic walking, jazda konna. Opórcz walorów naturalnych, w regionie organizowane są różnorodne imprezy letnie, które dodatkowo uatrakcyjniają pobyt w tej części Austrii.

  Z danych można wymienić: 1000 km szlaków turystycznych, 500 km górskich tras rowerowych, 10 letnich kolejek linowych, 200 km tras jeździeckich.

  W regionie nie brakuje także ciekawych zabytków oraz atrakcji przyrodniczych. Wśród nich warto wymienić Rezydencję Karla-Heinricha Waggerl w Wagrain, Muzeum Historii Lokalnej "Bruderhaus" w Altenmarkt, Wąwóz Lichtenstein w pobliżu St. Johann im Pongau.

  Salzburger Sportwelt to fantastyczne miejsce na spędzenie letniego wypoczynku. Piękne krajobrazy, wędrówki z przewodnikiem, festiwale, koncerty i okres dożynek, kiedy rolnicy sprowadzają krowy z hal, a w kolorowych miasteczkach można bawić się i częstować lokalnymi produktami sprawiają, że pobyt w tej części Austrii z pewnością na długo pozostanie w pamięci.


  Salzburger Sportwelt proponuje przede wszystkim możliwości aktywnego wypoczynku. Tutaj prym wiodą wycieczki rowerowe, wędrówki górskie, a także canyoning, rafting, wspinaczki alpinistyczne.


  Salzburger Sportwelt oferuje wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych, łatwych dla rodzin z dziećmi oraz trudnych, dla wymagających alpinistów.


  --------------------------------------------------------------------------------

  Informacje o regionie Salzburger Sportwelt latem > tutaj <

  --------------------------------------------------------------------------------

  Spośród górskich tras rowerowych najpopularniejszymi są:
  Trasa Flachau Grießenkar
  Trasa Wagrain Nazbauer
  Trasa St.Johann Alpendorfrunde
  Trasa Radstadt Bürgerberg
  Trasa  Altenmarkt-Zauchensee Steinwand
  Trasa Kleinarl Baierwald
  Trasa Eben Hochgründeck
  Trasa Filzmoos Hofalm-Neuberg
  Bike Park Wagrain

  --------------------------------------------------------------------------------

  Salzburger Sportwelt to wiele możliwości aktywnego wypoczynku.
  Zapraszamy na wycieczki motocyklowe najpopularniejszymi trasami regionu Ziemi Salzburskiej:
  Trasa Salzkammergut Lake
  Trasa wokół Dachstein-Tauern
  Trasa wokół Grossglockner
  Trasa Watzmann
  Trasa Zellersee Lake, Hochkönig

  --------------------------------------------------------------------------------


  Rodziny z dziećmi zapraszamy do specjalnie przygotowanych miejsc dla dzieci:
  Wioska misia w Filzmoos ze wspinaczkami nad Jeziorem Almsee, przejażdżkami na kucyku, gotowaniem z żoną farmera, wszelkiego rodzaju zabawami.
  Magiczne góry w Altenmarkt-Zauchensee: rowery górskie, wspinaczki, strzelanie z łuku, aerobic i wiele innych atrakcji.
  Wioska dziecięca w St. Johann-Alpendorf: pociąg dla dzieci, zoo, łódki dla dzieci, mini golf i wiele innych atrakcji.
  Góra duchów na Gernkogel - przygoda dla całej rodziny.
  Góra Grafenberg w Wagrain z szlak pszczół, wiszący most, rafting przez Jezioro Grafensee, wspinaczki, etc.

  --------------------------------------------------------------------------------


  Po intensywnym dniu warto odpocząć nad wodą. W regionie jest wiele basenów i kąpielisk.
  Baseny termalne Therme Amadé Altenmarkt
  Alpine Lido Radstadt
  Jezioro w lesie Radstadt
  Adventure Waterworld Amade
  Baseny w Filzmoos
  Jezioro Flachauwinkel
  Jezioro Eben

  --------------------------------------------------------------------------------

  Galeria zdjęć regionu:
  @salzburgersportwelt.com  2.JPG  --------------------------------------------------------------------------------

 • Zell am See - Kaprun

  Kaprun leży u podnóża głównego grzbietu Wysokich Taurów (Hohe Tauern) i jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Austrii. Miasteczko oferuje wiele atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Lodowiec Kitzsteinhorn z majestatycznymi widokami, zaprasza na swe stoki przez okrągły rok. W Kaprun można jeździć na nartach, uprawiać narciarstwo biegowe, jeździć na rowerach górskich, wspinać się i wędrować po górskich szlakach, uprawiać sporty ekstremalne lub w letnim słońcu wylegiwać się na górskich polankach. Można również zwiedzić tutejszy zamek, zbudowany w XII wieku lub wybrać się "ziołową ścieżką" do dwóch zbiorników wodnych Mooserboden i Wasserfallboden położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Zapora ma 107 m wysokości i 500 m długości, można ją zwiedzać.

  Zell am See to kolejna popularna miejscowość turystyczna regionu. Tutaj i zimą, i latem organizuje się imprezy plenerowe, tutaj tętni życie
  towarzyskie. Ale jeszcze 100 lat temu Zell am See było jedynie małą, nieznaną wioską. Dopiero po podłączeniu linii kolejowej turyści docenili również jego lokalizację nad krystalicznie czystym jeziorem oraz niedaleką odległość od alpejskiej drogi na Grossglockner.
  Obecnie Zell am See nie może narzekać na brak turystów. Goście mogą wybierać spośród ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, lub odpoczywać nad brzegiem jeziora. Wędrowanie po górach w okolicy Zell am See jest tym bardziej ułatwione, że szlaki turystyczne zaczynają się w samym centrum miasta, podobnie jak wjazd gondolką na Schmittenhohe. Wieczorem natomiast wystarczy cieszyć się atmosferą turystycznego, alpejskiego miasteczka, spróbować specjałów tutejszej kuchni w nastrojowych restauracyjkach lub pobawić w pubach.

  Oczywiście także w regionie Zell am See - Kaprun nie braknie czasu i możliwości relaksu.
  W Kaprun zaprasza wyjątkowy kompleks basenowy Tauern SPA, z saunami, łaźniami parowymi, częścią relaksacyjną. W Zell am See oprócz jeziora można wybrać także kryty basen. 
  Ponadto zapraszamy do Muzeum Starych Samochodów w Kaprun, Muzeum Kaprun, fabryki kawy Tridor, do Muzeum Parku Narodowego Wysokie Taury oraz na przejażdżkę alpejską drogą Grossglockner Hochalpenstrasse.

  ---------------------------------------------------------

  Informacje o regionie Zell am See latem > tutaj <

  ---------------------------------------------------------

  Region Zell am See-Kaprun obfituje w znakomite możliwości turystyczne. Mówimy oczywiście o fantastycznych trasach rowerowych, szlakach wędrówek górskich, kąpieliskach, basenach, lodowcu, golfie, wędkarstwie. Tutaj z całą pewnością nie można się nudzić.

  Ze względu na zróżnicowany krajobraz turyści mogą wybierać pomiędzy łagodnymi trasami wokół jeziora i trudnymi trasami, wymagającymi przygotowania technicznego i kondycyjnego w okolicu lodowca Kitzsteinhorn. Z ciekawszych tras warto wymienić:

  Schwalbenwand - Schonwieskopf
  Poziom trudności: trudny
  Długość szlaku: 13 km
  Czas przejścia: 5 h

  Austriaweg: Mooserboden - Kapruner Torl - Rudolsfhutte
  Poziom trudności: trudny 
  Długość szlaku: 12,5 km
  Czas przejścia: 7 h

  Maurerkogel / Rohrertorl
  Poziom trudności: średni
  Długość szlaku: 10,6 km
  Czas przejścia: 4 h

  Imbachpath
  Poziom trudności: średni
  Długość szlaku: 7,9 km
  Czas przejścia: 5 h

  Szlak do Weissteinalm
  Poziom trudności: łatwy
  Długość szlaku: 8,5 km
  Czas przejścia: 2,30 h

  Grossentalweg
  Poziom trudności: łatwy
  Długość szlaku: 4,2 km
  Czas przejścia: 1,15 h

  ---------------------------------------------------------

  Spośród tras rowerowych przedstawiamy poniżej:

  Trasa MTB - World Cup Circuit K1
  Poziom trudności: trudny
  Dłuość trasy: 26,8 km
  Czas przejazdu: 3,30 h
  Najwyższy punkt: 1647 m n.p.m.
   

  Trasa Weltcup K1/K2
  Poziom trudności: łatwy
  Długość trasy: 24,3 km
  Najwyższy punkt: 1563 m n.p.m.

  Trasa Bruck
  Poziom trudności: średni
  Długość trasy: 11,9 km
  Czas przejazdu: 0,40 h
  Najwyższy punkt: 774 m n.p.m.


  ---------------------------------------------------------

  Galeria zdjęć regionu:
  © Zell am See-Kaprun Tourismus - http://zellamsee-kaprun.com


  ---------------------------------------------------------

Wyświetla: 1 - 6 z 6 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu