Wyspa Ugljan
  • Wyspa Ugljan położona jest w centralnej części Chorwacji, vis a vis Zadaru. Na zachód od wyspy znajduje się Wyspa Dugi Otok, poniżej Park Narodowy Kornati. Po wschodniej stronie wyspy znajduje się kanał Zadar, a po zachodniej pomiędzy wyspami cieśnina Zdrelac. Najwyższym szczytem wyspy jest Szczah, który sięga 286 m n.p.m., powierzchnia wyspy ma...
  • Wyspa Ugljan położona jest w centralnej części Chorwacji, vis a vis Zadaru. Na zachód od wyspy znajduje się Wyspa Dugi Otok, poniżej Park Narodowy Kornati. Po wschodniej stronie wyspy znajduje się kanał Zadar, a po zachodniej pomiędzy wyspami cieśnina Zdrelac. Najwyższym szczytem wyspy jest Szczah, który sięga 286 m n.p.m., powierzchnia wyspy ma około 52km2, a linia brzegowa sięga 75 km. Obok turystyki uprawia się tutaj rolnictwo i rybołówstwo. Wyspa porośnięta jest przede wszystkim gajami oliwnymi, a także winoroślami i figowcami. Wyspa Ugljan ma szerokie grono swoiuch zwolenników. Przyjeżdżają oni tutaj tłumnie co roku ze względu na wyjątkowe nasłonecznienie wyspy, piękne, piaszczyste plaże poraz specyficzny mikroklimat wyspy.
  • Ugljan jest miejscowością z niewielkim portem położoną w północnej części wyspy. W okolicy mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rolnictem i rybołówstwem, ale ze względu na wspaniałe plaże (także piaszczyste) oraz przytulne kafejki i restauracje w mieście coraz prężniej rozwija się turystyka.
  • Kukljica położona jest na samym końcu wschodniej części Wyspy Ugljan . Kukljica jest jednym z najlepiej rozwiniętych kurortów nadmorskich na wyspie. Może poszczycić się przepięknymi plażami, malowniczymi zatoczkami, czystym morzem i gęstymi lasami sosnowymi. Zaletą jest również bliskie położenie do Parku Narodowego Kornati.
  • Preko położone jest na wschodniej części wyspy i jest jednocześnie przystanią promową: Wyspa Ugljan - Zadar. Preko może poszczycić się bliskością Parku Narodowego Kornati oraz Parku Przyrody Telaśćica, a także zabytkami: romański kościół Św. jana Chrzciciela, barokowy kościół parafialny z 1765 roku, resztki średniowiecznej twierdzy Św. Migovil z XIII wieku. Turyści w czasie pobytu w Preko najchętniej wybierają plaże na wysepce Galovac i Olszjak, a także w kąpieliskach Sutomiszczica i Poljana.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

ugljan kali.jpg  ugljan preko2.jpg  ugljan preko.jpg 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Więcej

Wyspa Ugljan There are no products in this category.

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu