Biograd na Moru

  • Biograd jest obecnie znanym i popularnym miejscem wypoczynku. Położony na półwyspie, Biograd otoczony jest malowniczym nabrzeżem, z którego roztacza się wyjątkowy widok na wysepki w kanale Pasman. Podczas upału, pachnące sosny zapewniają cień, wiele żwirowych plaż zaprasza do opalania się. Kąpiel w krystalicznie czystym morzu chorwackiego Adria...

  • Biograd jest obecnie znanym i popularnym miejscem wypoczynku. Położony na półwyspie, Biograd otoczony jest malowniczym nabrzeżem, z którego roztacza się wyjątkowy widok na wysepki w kanale Pasman. Podczas upału, pachnące sosny zapewniają cień, wiele żwirowych plaż zaprasza do opalania się. Kąpiel w krystalicznie czystym morzu chorwackiego Adriatyku to po prostu wyjątkowe przeżycie. Wiele zacisznych i nietkniętych zatok czeka na odkrycie. Zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się jezioro Vransko (Vransko jezero), największe śródlądowe jezioro w Chorwacji, które dociera w niektórych miejscach do 800 m od morza!

 

  • Historia Biogradu sięga połowy X wieku. W następnym wieku zbudowano tutaj klasztor benedyktyński i kościół Św. Iwana, a miasto stało się siedzibą królów chorwackich. Jedną z ważniejszych dat miasta jest 1102 rok, kiedy został tutaj koronowany na chorwackiego króla król Koloman. Pamiątki przeszłości Biogradu można podziwiać w muzeum miejskim. Obok rozwijającej się turystyki Biograd jest także centrum lokalnego handlu i transportu.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

biograd.jpg  biograd2.jpg  biograd3.jpg 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Biograd na Moru W tej kategorii 6 obiektów.

Wyświetla: 1 - 6 z 6 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu