Wyspa Korćula

Wyspa Korćula, podobnie jak pozostałe wyspy Chorwacji: Brać, Hvar jest miejscem wyjątkowym, niepowtarzalnym o charakterystycznej atmosferze. Tutaj czasy odległe przeplatają się z teraźniejszością. Gwarne i wesołe restauracje i bary obok pięknych starówek, wąskich uliczek, czy jak na Korćuli zabytkowej bramy. Kolejną zaletą Korćuli i ciekawostką ...

Wyspa Korćula, podobnie jak pozostałe wyspy Chorwacji: Brać, Hvar jest miejscem wyjątkowym, niepowtarzalnym o charakterystycznej atmosferze. Tutaj czasy odległe przeplatają się z teraźniejszością. Gwarne i wesołe restauracje i bary obok pięknych starówek, wąskich uliczek, czy jak na Korćuli zabytkowej bramy. Kolejną zaletą Korćuli i ciekawostką jest dom, w którym urodził się słynny podróżnik Marko Polo. Dom stoi po dziś dzień przy katedrze. Na Korćulę można dostać się na wiele sposobów: promem ze Splitu, promem z Drvenika lub najpierw promem z Ploće do Trpanj, następnie podjechać samochodem ok. 25 km do Orebića i stąd promem na Korćulę. Korćula to wyjątkowe miejsce, z pewnością niejeden turysta kilkakrotnie powracał w to miejsce.

Vela Luka położona jest w zachodniej części Wyspy Korćula . Jest to największe miasto Korćuli, gmina która liczy około 5 tys. mieszkańców oraz ważne miejsce portowe. Stąd można dostać się promem lub statkiem na Wyspę Hvar, Wyspę Lastovo, Wyspę Vis oraz do Splitu. Vela Luka jest połączona z miastem Korćula jedyną główną drogą wyspy. Odległość pomiędzy miastami wynosi około 40 km. W okolicy rozwinęła się turystyka, rolnictwo, rybołówstwo.Ponadto jest tutaj również czynne uzdrowisko leczące choroby reumatyczne. W czasie pobytu w Vela Luka lub na wyspie warto zobaczyć zbiory muzealne mieszczące się w odnowionym barokowym budynku. Znajdują się w nim zbiory z czasów neolitycznych po kolekcję malarstwa i rzeźby z XX wieku. Dla plażowiczów najważniejszty będzie jednak fakt, że Vela Luka to także piękne plaże oraz urokliwe zatoczki.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

korcula4.jpg  korcula5.jpg  korcula6.jpg 

korcula.jpg  korcula2.jpg  korcula3.jpg

brna korcula.jpg  vela luka korcula2.jpg  vela luka korcula.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Wyspa Korćula W tej kategorii 5 obiektów.

Wyświetla: 1 - 5 z 5 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu