Trogir
  • Trogir położony jst zaledwie 20 km od Splitu. Jest to jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. Trogir jest średniowiecznym miastem, z piękną promenadą i portem, w którym cumują kolorowe statki i jachty. Miasto zostało złożone już w III wieku p.n.e., dostało się w ręce Bizancjum, Wenecji oraz Włoch. Wolność odzyskało w 1944 roku. Trogir jest mia...
  • Trogir położony jst zaledwie 20 km od Splitu. Jest to jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. Trogir jest średniowiecznym miastem, z piękną promenadą i portem, w którym cumują kolorowe statki i jachty. Miasto zostało złożone już w III wieku p.n.e., dostało się w ręce Bizancjum, Wenecji oraz Włoch. Wolność odzyskało w 1944 roku. Trogir jest miastem niepowtarzalnym, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO z zachowanymi historycznymi i kulturalnymi zabytkami. W Trogirze charakterystyczne są wąskie uliczki z błyszczącymi chodnikami, zaułki, zabytkowe świątynie, klasztory, pałace i kościoły. Na szczególną uwagę zasługuje Brama Miejska z XVII wieku, katedra Św. Lowra, kaplica bł. Ivana Ursini, twierdza Kamerlengo oraz wiele innych interesujących zabytków. Trogir nie tyle warto co należy odwiedzić. Warto napić się kavy so ślagom w jednej z wielu uroczych kawiarenek, pospacerować wzdłuż portu lub odpocząć na pobliskiej plaży. Warto również odwiedzić miejski targ, uginający się pod ciężarem owoców, warzyw i travaric.
  • Wyspa Ciovo położona jest vis a vis Trogiru. Połączona jest z nim mostem, co zapewnia idealne i szybkie połączenie z lądem.  Wyspa Ciovo zachęca przede wszystkim idealnym warunkami wypoczynku, ładnymi plażami i pięknymi krajobrazami. Znajduje się tutaj wiele romantycznych zatoczek. Najpopularniejszymi są Saldun, Tatinja, Duga czy Movarstica. Wyspa Ciovo ma idealne położenie: blisko lotniska, blisko zjazdu z autostrady oraz blisko wspaniałych zabytkowych miast: Splitu i Trogiru.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

trogir2.jpg  trogir.jpg  brela2.jpg 

seget donji2.jpg  seget donji.jpg  seget vranjica.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Więcej

Trogir W tej kategorii 14 obiektów.

Wyświetla: 1 - 12 z 14 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu