Zadar
  • Zadar jest najpopularniejszym miastem regionu północnego. To turystyczne miasto łączy w sobie wiele elementów gospodarczych. Zadar jest zarówno międzynarodowym portem morskim (połączenia z Włochami oraz miastami Chorwacji), posiada wiele ośrodków naukowych i kulturalnych. W mieście zachowało się sporo zabytków sakralnych i świeckich o charakterz...
  • Zadar jest najpopularniejszym miastem regionu północnego. To turystyczne miasto łączy w sobie wiele elementów gospodarczych. Zadar jest zarówno międzynarodowym portem morskim (połączenia z Włochami oraz miastami Chorwacji), posiada wiele ośrodków naukowych i kulturalnych. W mieście zachowało się sporo zabytków sakralnych i świeckich o charakterze średniowiecznego miasta. Na uwagę zasługują m.in.: rzymski rynek, część fortyfikacji, rotunda Św. Donata z IX wieku oraz kościół Św. Marija. Warto również obejrzeć zbiory muzealne Zadaru. Ostatnio atrakcją stały się również Morske Orgulje ( Organy Morskie ), czyli kamienne schody wiodące do wody z promenady Riva.
  • Zaton to typowy kompleks turystyczny oferujący turystom w jednym miejscu wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, sportowe i rozrywkowe. Położony jest na północ od Zadaru, w sosnowym lesie może poszczycić się świetną infrastrukturą i wspaniałymi plażami, na których ciągle organizowane są różne imprezy. Z zabytkowych miejsc w okolicy Zatonu warto wymienić miasteczko Nin z malutką katedrą Sveti Kriż i romańskim kościołem Św. Anzelma.
  • Posedarje jest małym miasteczkiem położonym 25 km na północny wschód od Zadaru. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, m.in. z powodu ładnych plaż, miejscami z płytkim, łagodnym zejściem do morza. Posedarje leży nad Novidarsko Morem gdzie mieszkańcy łowią ryby, małże i ostrygi  serwowane później w okolicznych restauracjach. Specjalnością tutejszej kuchni jest również popularna szynka wędzona - prśut.
  • Petrćane położone jest w centralnej części Chorwacji i w północnej części Chorwacji zadarskiej. Leży pomiędzy Zatonem a Zadarem i jest bardzo dobrą bazą wypadową do Parku Narodowego Kornati, do Zadaru. Warto również w czasie pobytu w Petrćane odwiedzić Pag na Wyspie Pag oraz Narodowy Park Paklenica. Podobnie jak na całym Półwyspie Punta Skala Petrćane obfituje w gęste lasy oraz ładne, częściowo kamienne plaże.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

zadar.jpg  zadar2.jpg  zadar3.jpg 

zadar4.jpg  zadar5.jpg  zadar6.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Zadar W tej kategorii 7 obiektów.

Wyświetla: 1 - 7 z 7 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu