Wyspa Krk
  • Wyspa Krk to kolejna popularna chorwacka wyspa. Położona jest poniżej Rijeki, na wschód od Cres i północ od wyspy Rab. Krk ma tę przewagę, że można się tutaj dostać jadąc przez most, łączący wyspę z lądem. Wyspa Krk jest największą wyspą chorwacką, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów. Zachęca lasami sosnowymi, atrakcy...
  • Wyspa Krk to kolejna popularna chorwacka wyspa. Położona jest poniżej Rijeki, na wschód od Cres i północ od wyspy Rab. Krk ma tę przewagę, że można się tutaj dostać jadąc przez most, łączący wyspę z lądem. Wyspa Krk jest największą wyspą chorwacką, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów. Zachęca lasami sosnowymi, atrakcyjnymi miejscami dla płetwonurków, pięknymi plażami, winnicami oraz ładnymi miasteczkami i wioskami. W czasie pobytu na wyspie Krk warto odwiedzić miasteczko Vrbnik z urokliwymi uliczkami, Risika z piękną piaszczystą plażą, malowniczą wysepkę Kosljun.

  • Krk jest stolicą Wyspy Krk i leży w jej zachodniej części.  Jest to dawne rzymskie miasto, z którego do dnia dzisiejszego przetrwały mury obronne, baszty, kościoły ( np. XII wieczny kościół Św. Kwiryna oraz katedra romańska ), a także dawny dwór biskupi z galerią malarstwa. Krk obok Baśki jest najchętniej odwiedzanym miejscem wyspy. Obok zabytkowych budowli można tutaj znaleźć przytulne restauracyjki i przyjemne kawiarnie, w których zawsze miło spędza się czas, ładne plaże.

 

  • Baśka położona jest w południowo wschodniej części wyspy, w zatoce Baśka Uvala. Jest jedną z najładniejszych miejscowości Wyspy Krk. Oprócz pięknych krajobrazów Baśka zachęca wspaniałą 2 kilometrową piaszczystą plażą, 4 km promenadą oraz licznymi atrakcjami sportowymi i rekreacyjnymi. W czasie pobytu w Baśce można miło spędzić czas na grze w minigolfa, tenisa lub nurkując, żeglując oraz wędkując. Miejsce to jest idealnym celem wakacyjnych podróży. Odpoczywają tutaj ludzie młodzi, korzystający z szerokiego wyboru atrakcji sportowo-rekreacyjnych, jak również rodziny z dziećmi, które przede wszystkim cenią jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

  • Malinska położona jest w północno zachodniej części wyspy i obok Krku, Baśki i Njivic jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych wyspy. Leży w szerokim zalewie z dużą ilością zieleni oraz pięknymi plażami. Malinska oferuje szeroki wybór bazy noclegowej, począwszy od hoteli i apartamentów, poprzez kwatery prywatne, na kempingach kończąc, a także możliwość uprawiania sportów jak: tenis, minigolf, kręgle, nurkowanie, żeglarstwo, wędkowanie i inne. Obok bujnej roślinności oraz ładnych plaż Malinska zachęca także do przyjazdu bogatą ofertą imprez kulturalnych i rozrywkowych organizowanych co roku w czasie wakacji letnich.

  • Njivice położone są w północno-zachodniej części wyspy Krk. Jest to bardzo ładne nadmorskie miasteczko, gdzie obok turystyki rozwija się rybołówstwo oraz rolnictwo. Njivice nie należą do bardzo rozbudowanego kompleksu turystycznego, dlatego też nie jest tak bardzo oblegane przez turystów jak Baśka położona w południowej części wyspy. Miasteczko zachęca ładną plażą, możliwościami sportowymi: tenis, minigolf, koszykówka oraz sporty wodne.

  • Punat położony jest w zachodniej części wyspy, zaledwie  7 km od jej stolicy Krku, przy Zatoce Punatckiej. Punat słynie przede wszystkim ze świetnie przygotowanej mariny, dzięki której w okolicy coraz mocniej rozwija się turystyka żeglarska. Ponadto słynie z ładnych kąpielisk, bujnej roślinności, możliwości uprawiania sportów: tenis, minigolf, nurkowanie, żeglarstwo, wędkarstwo. W czasie pobytu w miejscowości Punat warto odwiedzić wyspekę Kośljun, na której znajduje się niewielka przystań oraz klasztor franciszkański. Warto zobaczyć także znajdujący się w Punat barokowy kościół z XVIII wieku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

baska2.jpg  baska3.jpg  baska.jpg 

krk.jpg  krk2.jpg  krk3.jpg

malinska.jpg  njivice.jpg  njivice2.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Więcej

Wyspa Krk W tej kategorii 15 obiektów.

Wyświetla: 1 - 12 z 15 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu