Wyspa Lośinj
  • Wyspa Losinj położona jest na północy chorwackiej części Adriatyku. Leży na zachód od Wyspy Pag oraz bardzo blisko Wyspy Cres. W zasadzie obie wyspy dzieli wąski przesmyk morza, o szerokości zaledwie 11 m, nad którym zawisł most zwodzony. Wyspa ma zaledwie 31 km długości i 4 km szerokości, a słynie przede wszystkim  z budowy łodzi, które powstaw...
  • Wyspa Losinj położona jest na północy chorwackiej części Adriatyku. Leży na zachód od Wyspy Pag oraz bardzo blisko Wyspy Cres. W zasadzie obie wyspy dzieli wąski przesmyk morza, o szerokości zaledwie 11 m, nad którym zawisł most zwodzony. Wyspa ma zaledwie 31 km długości i 4 km szerokości, a słynie przede wszystkim  z budowy łodzi, które powstawały tutaj już od XVIII wieku. Do dnia dzisiejszego znajduje się tutaj 6 basenów, w których budowano łodzie. W czasie pobytu na wyspie warto obok najpopularniejszych Veli i Mali Lośinj odwiedzić również: Nerezine, Sv. Jakov, Cunski czy Artatore. Latem wyspa przyciąga również imprezami kulturalnymi i rozrywkowymi jak: Dni muzyczne organizowane w czerwcu czy Dzień z delfinami.

  • Mali Lośinj położony jest w centralnej części wyspy i jest jej największą miejscowością. Leży w zatoce obfitującej w ryby przez co jest również popularny jako ośrodek rybołówstwa sportowego. Mali Lośinj ma wiele atutów, które sprawiają, że o roku przyjeżdżają tutaj tłumy turystów. Obok ładnych plaż i urokliwych zatoczek można wymienić gęste lasy, łagodny klimat, dużą ilość dni słonecznych w roku oraz opływające miasteczko delfiny, które stały się symbolem wyspy.

  • Veli Lośinj położony jest w południowo wschodniej części wyspy. Leży u podnóża góry Sveti Ivan, zaledwie 4 km na południe od miejscowości Mali Lośinj. Miasteczko słynie z bogatych domów i luksusowych willi, bujnej roślinności oraz malowniczych uliczek. Stąd też pochodzą słynni marynarze oraz właściciele statków.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

mali losinj.jpg  mali losinj2.jpg  mali losinj3.jpg 

veli losinj2.jpg  veli losinj3.jpg  veli losinj.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Wyspa Lośinj W tej kategorii 3 obiektów.

Wyświetla: 1 - 3 z 3 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu