Crikvenica
  • Crikvenica położona jest w północnej części Chorwacji, około 35 km na południe od Rijeki.  Crikvenica jest popularną miejscowością kąpieliskową, ale również znanym miastem uzdrowiskowym. Już od końca XIX wieku Crikvenica znana była ze swojego leczniczego klimatu. Nazwa miejscowości pochodzi natomiast od klasztoru zakonu paulinów, czyli od słowa ...
  • Crikvenica położona jest w północnej części Chorwacji, około 35 km na południe od Rijeki.  Crikvenica jest popularną miejscowością kąpieliskową, ale również znanym miastem uzdrowiskowym. Już od końca XIX wieku Crikvenica znana była ze swojego leczniczego klimatu. Nazwa miejscowości pochodzi natomiast od klasztoru zakonu paulinów, czyli od słowa "crikva" (założony w 1412 roku). 
  • Crikvenica jest bardzo dobrym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Może poszczycić się ładnymi oraz łagodnymi plażami, gęstymi lasami, wyjątkowo wakacyjnym klimatem, bliskością Wyspy Krk (połączona z lądem mostem), oraz połączeniem 8 kilometrową promenadą z miejscowościami Selce i Kaćjak. W czasie pobytu w Crikvenicy można skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych, kortów tenisowych, wybrać się na wycieczkę rowerową do Selce lub wziąć udział w imprezach rozrywkowych organizowanych co roku w okresie lipca i sierpnia.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

crikvenica2.jpg  crikvenica.jpg  crikvenica3.jpg 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Więcej

Crikvenica W tej kategorii 6 obiektów.

Wyświetla: 1 - 6 z 6 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu