Liguria


Liguria jest regionem Włoch położonym w jego północnej części, gdzie m.in. graniczy z Francją (od strony zachodniej). Region podzielony jest na 4 prowincje: Genua, La Spezia, Savona i Imperia, obejmuje powierzchnię ponad 5000 km2, a stolicą jest Genua. Genua jest największym portem morskim Włoch, a także jednym z największych w Europie. Zachwyca...


Liguria jest regionem Włoch położonym w jego północnej części, gdzie m.in. graniczy z Francją (od strony zachodniej). Region podzielony jest na 4 prowincje: Genua, La Spezia, Savona i Imperia, obejmuje powierzchnię ponad 5000 km2, a stolicą jest Genua. Genua jest największym portem morskim Włoch, a także jednym z największych w Europie. Zachwyca cennymi zabytkami jak: Piazza de Ferrai, Pałac Ducale, Pałac del Accademia, bramy Porta del Vacca, Porta Soprana, Stare Miasto oraz katedra San Lorenzo z XII-XIII wieku. 

Obok Genui Liguria ma do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc. Region obfituje w piękne kąpieliska, urocze miejscowości nadmorskie jak Portofino, San Remo oraz różnorodność wybrzeża.

  • Imperia jest jedną z prowincji Ligurii, położona jest na Riwierze di Ponente pomiędzy Alassio i San Remo. Do popularnego San Remo jest zaledwie 21 km, dlatego w czasie pobytu w prowincji Imperia warto odwiedzić to wspaniałe miasto. Imperia składa się z dwóch historycznych części: Porto Maurizio i Ongelia, które oddziela rzeka Impero. Od jej nazwy właśnie wzięła się również nazwa miasta.  Porto Maurizio położone jest na półwyspie, od zachodniej strony rzeki i rozciąga się wzdłuż linii brzegowej. Jest bardziej centrum ekonomicznym, wokół rozwijających się centrów turystycznych. Ongelia (wcześniej znana jako Ineja) leży po wschodniej stronie rzeki. Razem z portem tworzy bardziej nowoczesną i przemysłową część Imperii.
    Samo miasto Imperia jest bajeczne i kolorowe, urozmaicają je palmy, magnolie, róże i goździki. Po biernym plażowaniu goście mogą spacerować po przyjemnych uliczkach lub spędzić bardziej aktywnie czas grając w golfa, jeżdżąc konno, pływając czy grając w tenisa.

 

  • Savona jest jednym z popularniejszych miejsc wybrzeża liguryjskiego. Jest jedną z jego prowincji. Savona leży stosunkowo blisko Genui, dlatego w czasie pobytu w prowincji Savona warto chociaż jeden raz wyjechać na wycieczkę do tego potężnego miasta portowego.  Miasto to przede wszystkim czyste morze, umiarkowany klimat oraz szeroki wybór bazy noclegowej, począwszy od hoteli, poprzez rezydencje, apartamenty, pensjonaty, kwatery prywatne na kepmingach kończąc. Centrum miasta jest jego najstarszą częścią. Tutaj znajdują się wieże, średnioweiczne i renesansowe budynki, Muzeum Archeologii.
    Od lat Savona może szczycić się posiadaniem certyfikatu Europejskiej Niebieskiej Flagi jako oznaczenie czystych plaż i morza. Określenie to dotyczy plaż delle Fornaci, della Nardella i Vecchia Darsena. Druga jest jednym z najbardziej rozrywkowych miejsc Savony, pełna restauracji, barów i dyskotek.Informajce o Ligurii 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

We Włoszech korzystanie z dróg publicznych jest bezpłatne, natomiast opłatę należy uiścić jadąc autostradą. Wysokość takiej opłaty zależy od odcinka trasy i rodzaju pojazdu.

Samochodem do Włoch - informacje ogólne, opłaty > tutaj <


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Liguria W tej kategorii 2 obiektów.

Wyświetla: 1 - 2 z 2 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu