Vrsar / Funtana
  • Szukając odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji, nie sposób zapomnieć o tych dwóch miejscowościach: Vrsar i Funtana. Są to dwa małe miasteczka rybackie położone pomiędzy Porećem a kanałem limskim. Oferują idylliczny krajobraz i idealnie czyste morze, zachęca do wypoczynku wieloma pięknymi zatokami i wysepkami. Tutejsza marina posiada 190 mie...
  • Szukając odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji, nie sposób zapomnieć o tych dwóch miejscowościach: Vrsar i Funtana. Są to dwa małe miasteczka rybackie położone pomiędzy Porećem a kanałem limskim. Oferują idylliczny krajobraz i idealnie czyste morze, zachęca do wypoczynku wieloma pięknymi zatokami i wysepkami. Tutejsza marina posiada 190 miejsc postoju statków, natomiast turyści którzy nie posiadają własnego jachtu mogą wybrać się na wycieczkę statkiem. Vrsar i Funtana, obok pełnienia roli małego miasteczka rybackiego są również bardzo dobrze rozwiniętymi centrami turystycznymi. W okolicy zwraca się szczególną uwagę na kuchnię, dzięki temu można tutaj do dnia dzisiejszego zakosztować wyśmienitych potraw śródziemnomorskich, ryb, popularnego prosciutto czy kiełbasek o specjalnym aromacie.
  • Vrsar ze względu na swoją lokalizację oraz walory przyrodnicze jawi się jako idylliczne miejsce letniego odpoczynku. Zielone gaje oliwne, dojrzewające winogrona, krajobrazowe plaże i statki rybackie na horyzoncie to wszystko razem czyni Vrsar miejscem niepowtarzalnym. Miasteczko położone jest około 3 km na północ od zatoki Limskiej i około 30 km od Rovinj. We Vrsarze bardzo dobrze rozwinął się ruch turystyczny. Powstały tutaj korty do tenisa, minigolfy, wypożyczalnie sprzętu sportowego. We Vrsarze także znajduje się jeden z popularniejszych ośrodków campingowych dla naturystów Koversada. Obok zaplecza sportowego turyści chętnie korzystają z uroków walorów zabytkowych. Nad miastem znajduje się zamek, można zwiedzać również romańską bazylikę Św. Marii, także samo miasto do dnia dzisiejszego zachowało swój średniowieczny charakter (część murów i brama). Natomiast ze wzgórza miasta rozpościera się piękny widok na archipelag 18 wysp porośniętych śródziemnomorską roślinnością.

  • Funtana jest kolejnym miasteczkiem rybackim, rolniczym i turystycznym położonym pomiędzy Vrsarem a Porećem . Jej powierzchnia rozciąga się pomiędzy Zeleną Laguną na zachodzie do Valkanela na południu. Ta właśnie okolica obfituje w przepiękne zatoczki, półwyspy i wysepki. Otoczona jest wzgórzami porośniętymi winogronami, gajami oliwnymi oraz lasami sosnowymi. Miasteczko powstało w XVII wieku, na wzgórzu obok zamku i kościoła farnego, który został zbudowany przez Bernardo Borsi. Historia Funtany najczęściej kojarzona jest ze źródełkiem krystalicznie czystej wody, z której korzystali mieszkańcy okolicznych wiosek. Bez względu na aktualną aurę - źródełko zawsze było czyste i nieskażone, a jemu m.in. do dzisiaj mieszkańcy zawdzięczają hasło reklamujące Funtanę: "Funtana, u źródeł przyjaźni"! Zwykło się również mówić, że pomimo tego iż Funtana nie jest zbyt rozległą miejscowością - znajduje się tak wiele restauracji, tawern i kawiarni jak w żadnej innej miejscowości na Istrii. Także baza noclegowa i sportowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:


vrsar2.jpg  vrsar3.jpg  vrsar.jpg 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Vrsar / Funtana W tej kategorii 7 obiektów.

Wyświetla: 1 - 7 z 7 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu