Zell am See - Kaprun

Kaprun leży u podnóża głównego grzbietu Wysokich Taurów (Hohe Tauern) i jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Austrii. Miasteczko oferuje wiele atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Lodowiec Kitzsteinhorn z majestatycznymi widokami, zaprasza na swe stoki przez okrągły rok. W Kaprun można jeździć na nartach, uprawiać narci...

Kaprun leży u podnóża głównego grzbietu Wysokich Taurów (Hohe Tauern) i jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Austrii. Miasteczko oferuje wiele atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Lodowiec Kitzsteinhorn z majestatycznymi widokami, zaprasza na swe stoki przez okrągły rok. W Kaprun można jeździć na nartach, uprawiać narciarstwo biegowe, jeździć na rowerach górskich, wspinać się i wędrować po górskich szlakach, uprawiać sporty ekstremalne lub w letnim słońcu wylegiwać się na górskich polankach. Można również zwiedzić tutejszy zamek, zbudowany w XII wieku lub wybrać się "ziołową ścieżką" do dwóch zbiorników wodnych Mooserboden i Wasserfallboden położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Zapora ma 107 m wysokości i 500 m długości, można ją zwiedzać.

Zell am See to kolejna popularna miejscowość turystyczna regionu. Tutaj i zimą, i latem organizuje się imprezy plenerowe, tutaj tętni życie
towarzyskie. Ale jeszcze 100 lat temu Zell am See było jedynie małą, nieznaną wioską. Dopiero po podłączeniu linii kolejowej turyści docenili również jego lokalizację nad krystalicznie czystym jeziorem oraz niedaleką odległość od alpejskiej drogi na Grossglockner.
Obecnie Zell am See nie może narzekać na brak turystów. Goście mogą wybierać spośród ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, lub odpoczywać nad brzegiem jeziora. Wędrowanie po górach w okolicy Zell am See jest tym bardziej ułatwione, że szlaki turystyczne zaczynają się w samym centrum miasta, podobnie jak wjazd gondolką na Schmittenhohe. Wieczorem natomiast wystarczy cieszyć się atmosferą turystycznego, alpejskiego miasteczka, spróbować specjałów tutejszej kuchni w nastrojowych restauracyjkach lub pobawić w pubach.

Oczywiście także w regionie Zell am See - Kaprun nie braknie czasu i możliwości relaksu.
W Kaprun zaprasza wyjątkowy kompleks basenowy Tauern SPA, z saunami, łaźniami parowymi, częścią relaksacyjną. W Zell am See oprócz jeziora można wybrać także kryty basen. 
Ponadto zapraszamy do Muzeum Starych Samochodów w Kaprun, Muzeum Kaprun, fabryki kawy Tridor, do Muzeum Parku Narodowego Wysokie Taury oraz na przejażdżkę alpejską drogą Grossglockner Hochalpenstrasse.

---------------------------------------------------------

Informacje o regionie Zell am See latem > tutaj <

---------------------------------------------------------

Region Zell am See-Kaprun obfituje w znakomite możliwości turystyczne. Mówimy oczywiście o fantastycznych trasach rowerowych, szlakach wędrówek górskich, kąpieliskach, basenach, lodowcu, golfie, wędkarstwie. Tutaj z całą pewnością nie można się nudzić.

Ze względu na zróżnicowany krajobraz turyści mogą wybierać pomiędzy łagodnymi trasami wokół jeziora i trudnymi trasami, wymagającymi przygotowania technicznego i kondycyjnego w okolicu lodowca Kitzsteinhorn. Z ciekawszych tras warto wymienić:

Schwalbenwand - Schonwieskopf
Poziom trudności: trudny
Długość szlaku: 13 km
Czas przejścia: 5 h

Austriaweg: Mooserboden - Kapruner Torl - Rudolsfhutte
Poziom trudności: trudny 
Długość szlaku: 12,5 km
Czas przejścia: 7 h

Maurerkogel / Rohrertorl
Poziom trudności: średni
Długość szlaku: 10,6 km
Czas przejścia: 4 h

Imbachpath
Poziom trudności: średni
Długość szlaku: 7,9 km
Czas przejścia: 5 h

Szlak do Weissteinalm
Poziom trudności: łatwy
Długość szlaku: 8,5 km
Czas przejścia: 2,30 h

Grossentalweg
Poziom trudności: łatwy
Długość szlaku: 4,2 km
Czas przejścia: 1,15 h

---------------------------------------------------------

Spośród tras rowerowych przedstawiamy poniżej:

Trasa MTB - World Cup Circuit K1
Poziom trudności: trudny
Dłuość trasy: 26,8 km
Czas przejazdu: 3,30 h
Najwyższy punkt: 1647 m n.p.m.
 

Trasa Weltcup K1/K2
Poziom trudności: łatwy
Długość trasy: 24,3 km
Najwyższy punkt: 1563 m n.p.m.

Trasa Bruck
Poziom trudności: średni
Długość trasy: 11,9 km
Czas przejazdu: 0,40 h
Najwyższy punkt: 774 m n.p.m.


---------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:
© Zell am See-Kaprun Tourismus - http://zellamsee-kaprun.com


---------------------------------------------------------

Więcej

Zell am See - Kaprun Jest jeden obiekt

Wyświetla: 1 - 1 z 1 oferty
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu