Karyntia

 

Stolicą Karyntii jest Klagenfurt. Karyntia jest łatwo i szybko dostępna z Polski. Jest znana przede wszystkim dzięki trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karn...

 

Stolicą Karyntii jest Klagenfurt. Karyntia jest łatwo i szybko dostępna z Polski. Jest znana przede wszystkim dzięki trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karnijskie i Gailtalskie), liczne jeziora, fantastyczne zabytki oraz piękne krajobrazy.

Możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że bardzo ważnym sezonem jest lato, chociaż dobre nasłonecznienie będące wynikiem położenia Karyntii na południowej stronie grzbietu Alp doceniają również narciarze. Karyntia jest jedynym regionem górskim, w którym temperatura wody sięga 28 stopni a krystaliczna woda w jeziorach nadaje się do picia. Jest tutaj 1,270 czystych jezior, 8,000 km przeźroczystych rzek, 2 parki narodowe: "Wysokie Taury" i "Nockberge", 35 rezerwatów przyrody oraz Grossglockner - najwyższy szczyt Austrii.

W regionie znajdują się 2 miasta powiatowe (Klagenfurt i Villach) oraz 8 powiatów: Spittal an der Drau, Hermagor, Villach-Land, Feldkirchen, Sankt Veit an der Glan, Klagenfurt-Land, Völkermarkt i Wolfsberg. Łącznie w regionie są 132 gminy.

Karyntia jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu, bez względu na porę roku. Zimą możemy szaleć w bardzo dobrych ośrodkach narciarskich, m.in. Bad Kleinkirchheim, Nassfeld Hermagor, Heiligenblut czy Lodowiec Mölltal. Latem region zachęca wieloma atrakcjami turystycznymi, z których wiele dostępnych jest bezpłatnie dzięki wcześniejszemu wykupieniu Karty Karynckiej. Do nich należą m.in. wycieczki statkiem po jeziorach Ossiacher See, Faaker See, Millstätter See.

Nie zapominajmy, że Karyntia to także fantastyczne trasy rowerowe, z których najpopularniejszą jest szlak Alpe-Adria-Trail. Szlak ma 43 etapy, z których 21 przebiega przez Karyntię i gwarantuje malownicze krajobrazy oraz różnorodność terenu, od terenów górskich, po trasy wzdłuż rzek.

Podczas pobytu w Karyntii warto wybrać się na wycieczkę wysokogórską trasą widokową, np. Malta Hochalmstrasse, Nockalmstrasse, Grossglockner Hochalpenstrasse. Kolejne ciekawostki to: wyjazd kolejką Reisseck, Muzeum Porsche, wąwóz Raggaschlucht.-------------------------------------------------------------------------

 • Samochodem do Austrii - informacje ogólne, opłaty > tutaj <
 • Trasę dojazdu można ustalić na maps.google.com


-------------------------------------------------------------------------

Region Lodowca Molltal / Flattach:-------------------------------------------------------------------------

 

      

Więcej

Karyntia W tej kategorii 2 obiektów.

Podkategorie

 • Lodowiec Mölltal &...

  Obszar Lodowca Mölltal to region o nowoczesnej infrastrukturze wyciągów i o świetnej strukturze tras narciarskich. Cechą charakterystyczną obszaru jest całoroczna jazda na nartach i wspaniałe widoki. Ale nie tylko zimą w okolice Flattach zjeżdżają tysiące turystów, którzy docenili to miejsce.

  Latem Flattach ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, co w połączeniu z niesamowitymi widokami sprawia, że letni urlop spędzony w tych okolicach z całą pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

  Latem zdecydowanie można pozjeżdżać na nartach w pełnym słońcu (w zależności od stanu pokrywy śniegowej, maksymalnie do 14:00), wybrać rafting, canyoning, wędrować po górach lub jeździć na rowerze, można rozładować energię podczas gry w tenisa, lub rozluźnić się podczas wędkowania. Dla dzieci przygotowano park linowy oraz basen.

  -------------------------------------------------------------------------

   


  -------------------------------------------------------------------------

  • Karta Karyncka, zwana Kärnten Card otwiera wkacyjne możliwości przed turystami wypoczywającymi w tej części Austrii. Oferuje bezpłatne wstępy do ponad 100 atrakcji oraz wysokie zniżki w ponad 50 obiektach.

  Katę można zakupić w centrach informacyjnych, biurach podróży oraz online. Wiele hoteli, pensjonatów oraz apartamentów oferuje Kartę Karyncką w cenie zakwaterowania.

  Karta ważna jest od kwietnia do października i tylko z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.
  Ceny, informacje oraz dokładny termin, kiedy obowiązuje karta > tutaj <

   
  Wybrane atrakcje turystyczne bezpłatne dla posiadaczy Karty Karynckiej:
  - Wąwóz Raggachulcht
  - Basen kryty w Mallnitz
  - Park Narodowy Centrum BIOS w Mallnitz
  - Kolejka gondolowa w Mallnitz
  - Kolejka gondolowa na Lodowcu Mölltal

  -------------------------------------------------------------------------

  • Piesze wędrówki:


  Wśród najpopularniejszych pieszych wędrówek w okolicy Flattach i Lodowca Molltal cieszy się trasa do Wąwozu Raggachlucht. Mimo to w okolicy jest także sporo innych, równie ciekawych tras. Poniżej prezentujemy wybrane z nich:

  Trasa Raggaschlucht - Raggaalm
  Czas przejścia: ok. 5 h

  Trasa Poschacher - Steinernes Mandl - Lonzaköpfl (2.317m)
  Czas przejścia: ok. 7 h
  Stopień trudności: łatwy
  Trasa dobra dla rodzin z dziećmi, do Flattachberg można podjechać samochodem, następnie pieszo do Bschellnighutte, Lassacher Hohe i następnie w kierunku
  Lonzaköpfl.

  Polinikhütte - Ebeneck (2.122m)
  Czas przejścia: ok. 6 h
  Stopień trudności: łatwy
  Trasa również dobra dla rodzin z dziećmi, można podjechać samochodem w kierunku Polinikhutte, gdzie znajduje się parking, następnie pieszo do Polinikjutte (1873 m n.p.m.).

  Trasa
  Gletscherhöhenweg - Schareck (3.122m)
  Czas przejścia: ok. 6 h

  Stopień trudności: trudny
  Można podjechać samochodem do dolnej stacji metra Molltaler Gletscherbahn, następnie wyjazd metrem alpejskim i gondolą. Później trasa prowadzi grzbietem w kierunku Schareck.
  Trasa trudna, wymagająca alpinistycznego przygotowania.


  Trasa Kleinfragant - Patschghütte - Ochsnerhütte (2.190m)
  Czas przejścia: ok. 3 h

  Stopień trudności: łatwy
  Łatwa trasa / spacer dla rodzin z dziećmi. Samochodem w kierunku Innerfragant, stąd odgałęzienie przy Hotelu Badmeister i trasa prowadzi w kierunku Patschghutte.


  -------------------------------------------------------------------------  -------------------------------------------------------------------------

Wyświetla: 1 - 2 z 2 ofert
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu