Wyspa Cres
  • Według legendy Medea odcięła kończyny jej brata Apsyrta i wrzuciła je do morza. W ten sposób powstał archipelag Cres i Losinj w Zatoce Kvarner, która w czasach starożytnych była nadal nazywana Apsyrtide. Wraz z Krk, największą chorwacką wyspą, Cres rozciąga się na długości 68 km i na szerokości 13 km. Wyspa rozciąga się przez zatokę Kvarner i je...
  • Według legendy Medea odcięła kończyny jej brata Apsyrta i wrzuciła je do morza. W ten sposób powstał archipelag Cres i Losinj w Zatoce Kvarner, która w czasach starożytnych była nadal nazywana Apsyrtide. Wraz z Krk, największą chorwacką wyspą, Cres rozciąga się na długości 68 km i na szerokości 13 km. Wyspa rozciąga się przez zatokę Kvarner i jest połączona w Osorze mostem wahadłowym z wyspą Lošinj.

  • Na północy wyspa otoczona jest górami, w środku gajów oliwnych i niezliczonych winnic, zdominowana w południowym Morzu Śródziemnym. Naturalnym zjawiskiem jest jezioro Vransko, słodkowodne jezioro w centrum wyspy, które nie tylko zapewnia zaopatrzenie w wodę pitną, ale także służy jako siedlisko rzadkich sępów gryfowych, które są pod ochroną.

  • Na wyspę można dostać się połączeniem promowym z Brestovy do Poroziny i z Valbiska do Merag

  • Wycieczki i atrakcje: Valun, miasto Lubenice, Jezioro Vransko.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu:

cres.jpg  cres2.jpg  cres3.jpg 

cres4.jpg  cres5.jpg  cres6.jpg


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Więcej

Wyspa Cres Jest jeden obiekt

Wyświetla: 1 - 1 z 1 oferty
Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu