KaryntiaStolicą Karyntii jest Klagenfurt.
Karyntia jest łatwo i szybko dostępna z Polski. Jest znana przede wszystkim dzięki trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karnij...Stolicą Karyntii jest Klagenfurt.
Karyntia jest łatwo i szybko dostępna z Polski. Jest znana przede wszystkim dzięki trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karnijskie i Gailtalskie), liczne jeziora, fantastyczne zabytki oraz piękne krajobrazy.

Możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że bardzo ważnym sezonem jest lato, chociaż dobre nasłonecznienie będące wynikiem położenia Karyntii na południowej stronie grzbietu Alp doceniają również narciarze. Karyntia jest jedynym regionem górskim, w którym temperatura wody sięga 28 stopni a krystaliczna woda w jeziorach nadaje się do picia. Jest tutaj 1,270 czystych jezior, 8,000 km przeźroczystych rzek, 2 parki narodowe: "Wysokie Taury" i "Nockberge", 35 rezerwatów przyrody oraz Grossglockner - najwyższy szczyt Austrii.

W regionie znajdują się 2 miasta powiatowe (Klagenfurt i Villach) oraz 8 powiatów: Spittal an der Drau, Hermagor, Villach-Land, Feldkirchen, Sankt Veit an der Glan, Klagenfurt-Land, Völkermarkt i Wolfsberg. Łącznie w regionie są 132 gminy.

 


@Kaernten_Weissensee@Kaernten Werbung_GERDL 

 

      Karyntia jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu, bez względu na porę roku. Zimą możemy szaleć w bardzo dobrych ośrodkach narciarskich, m.in. Bad Kleinkirchheim, Nassfeld Hermagor, Heiligenblut czy Lodowiec Mölltal. Latem region zachęca wieloma atrakcjami turystycznymi, z których wiele dostępnych jest bezpłatnie dzięki wcześniejszemu wykupieniu Karty Karynckiej. Do nich należą m.in. wycieczki statkiem po jeziorach Ossiacher See, Faaker See, Millstätter See.

Nie zapominajmy, że Karyntia to także fantastyczne trasy rowerowe, z których najpopularniejszą jest szlak Alpe-Adria-Trail. Szlak ma 43 etapy, z których 21 przebiega przez Karyntię i gwarantuje malownicze krajobrazy oraz różnorodność terenu, od terenów górskich, po trasy wzdłuż rzek.
Podczas pobytu w Karyntii warto wybrać się na wycieczkę wysokogórską trasą widokową, np. Malta Hochalmstrasse, Nockalmstrasse, Grossglockner Hochalpenstrasse. Kolejne ciekawostki to: wyjazd kolejką Reisseck, Muzeum Porsche, wąwóz Raggaschlucht.

 Karta Karyncka, zwana Kärnten Card otwiera wkacyjne możliwości przed turystami wypoczywającymi w tej części Austrii. Oferuje bezpłatne wstępy do ponad 100 atrakcji oraz wysokie zniżki w ponad 50 obiektach.
Katę można zakupić w centrach informacyjnych i biurach podróży. Wiele hoteli, pensjonatów oraz apartamentów oferuje Kartę Karyncką w cenie zakwaterowania.


Karta ważna jest od 09 kwietnia do 26 października i tylko z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Cena Karty Karynckiej:

1 tydzień w terminie 11.06 do 09.09.17
osoba dorosła – 42 EUR
dziecko (2002-2010) – 22 EUR

1 tydzień w terminie do 10.06 i od 10.09.17
osoba dorosła – 38 EUR
dziecko (2002-2010) – 18 EUR

 
Wybrane atrakcje turystyczne bezpłatne dla posiadaczy Karty Karynckiej:
- Wąwóz Raggachulcht
- Basen kryty w Mallnitz
- Park Narodowy Centrum BIOS w Mallnitz
- Kolejka gondolowa w Mallnitz
- Kolejka gondolowa na Lodowcu Mölltal


Więcej zniżek:  tutaj.

Więcej

Karyntia W tej kategorii 2 obiektów.

Podkategorie

 • Bad Kleinkirchheim

  Bad Kleinkirchheim leży na wysokości 1100 m n.p.m. i ma około 1850 mieszkańców. Miejscowość jest ważnym ośrodkiem turystycznym zarówno zimą, jak również latem. W okresie letnim turyści chętnie korzystają z 25 kortów tenisowych, wędrują po oznakowanych szlakach górskich, grają w golfa. W okolicy są także szlaki rowerowe i świetnie przygotowane dwa baseny termalne z 13 saunami, salami relaksacyjnymi, masażami. Bad Kleinkirchheim sklasyfikowano także do tzw. strefy Alpine-Wellness, która łączy zabiegi medyczne z ofertą Spa.


   

 • Lodowiec Mölltal &...

  Obszar Lodowca Mölltal to region o nowoczesnej infrastrukturze wyciągów i o świetnej strukturze tras narciarskich. Cechą charakterystyczną obszaru jest całoroczna jazda na nartach i wspaniałe widoki. Ale nie tylko zimą w okolice Flattach zjeżdżają tysiące turystów, którzy docenili to miejsce.

  Latem Flattach ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, co w połączeniu z niesamowitymi widokami sprawia, że letni urlop spędzony w tych okolicach z całą pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

  Latem zdecydowanie można pozjeżdżać na nartach w pełnym słońcu (w zależności od stanu pokrywy śniegowej, maksymalnie do 14:00), wybrać rafting, canyoning, wędrować po górach lub jeździć na rowerze, można rozładować energię podczas gry w tenisa, lub rozluźnić się podczas wędkowania. Dla dzieci przygotowano park linowy oraz basen.

   

Wyświetla: 1 - 2 z 2 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu