Wyspa Brać

Split z Trogirem rozpoczyna Dalmację środkową. Do niej należą m.in. Wyspa Ciovo , jedne z najpiękniejszych Brać iHvar oraz Śolta, Vis, Biśevo i Drvenik. Wiele turystów co roku spędza swój urlop na dwóch najpopularniejszych wyspach Dalmacji środkowej: Hvarze i Braću. Brać jest szczególnie często odwiedzany ze względu na rajską plażę Zlatni rat zn...

Split z Trogirem rozpoczyna Dalmację środkową. Do niej należą m.in. Wyspa Ciovo , jedne z najpiękniejszych Brać iHvar oraz Śolta, Vis, Biśevo i Drvenik. Wiele turystów co roku spędza swój urlop na dwóch najpopularniejszych wyspach Dalmacji środkowej: Hvarze i Braću. Brać jest szczególnie często odwiedzany ze względu na rajską plażę Zlatni rat znajdującą się na Bolu. Ta plaża jest cechą charakterystyczną Wyspy Brać. Jest to jedna z niewielu w Chorwacji plaż piaszczystych, natomiast jej indywidualność polega na tym, że w zależności od przypływów – zmienia ona swój kształt. Wyspa Brać jest bardzo popularnym miejscem letniego wypoczynku.

Supetar jest położony w północnej części Wyspy Brać i jest to największa miejscowość wyspy. Leży w zatoce Św. Petra, od której otrzymał nazwę i połączony jest z lądem linią promową: Split - Supetar . Supetar jest jedną z najbardziej rozrywkowych i wakacyjnych miejscowości Wyspy Brać. Obok walorów krajobrazowych, pięknych plaż i wielu sezonowych atrakcji oferuje również ciekawe zabytki. Wśród nich można wymienić kościół Marijina Navjeśtenja z XVIII wieku, kościół Św. Lukwy z XI wieku, a z mniej imponujących warto zwrócić uwagę na liczne polne domki kamienne z dachami w kształcie kopuły. Podaje się, że tak prawdopodobnie wyglądały tutaj pierwsze domki postawione ręką człowieka prehistorycznego.

Bol położony jest w południowej części Wyspy Brać. Okolica słynie z pięknych, piaszczystych plaż, które ciągną się na długości dziesięciu kilometrów, a przede wszystkim z najpopularniejszej z nich: Zlatni rat. Bol nie jest tylko jednym z wielu kurortów nadmorskich. Jego historia sięga czasów starochrześcijańskich, o których świadczą liczne archeologiczne pozostałości. Ponadto znajduje się tutaj przedromański kościół Św. Ivana i Tudora, rezydencja Biskupska z XII wieku, kościół Gospe od Milosti z XV wieku czy renesansowo-barokowy pałac, w którym mieści się galeria współczesnej sztuki chorwackiej. Obok szeregu zabytków Bol nie różni się niczym ( oprócz Zlatni ratu ) od innych adriatyckich kąpielisk. Dookoła można wybierać spośród wielu ofert noclegowych, gastronomicznych, sportowych i rozrywkowych.

Postira położona jest w północnej części Wyspy Brać . Jest to raczej mała miejscowość, której nazwa pochodzi od pastura ( j. łac. ) co oznacza pastwisko, zaś sławę zyskała m.in. dzięki wielkiemu chorwackiemu poecie Vladimirowi Nazor, który w 1876 roku się tutaj urodził. Z miastem powiązani się również rzeźbiarz Pavao Gospodnetić, rzeźbiarz Nikola Lazanić oraz kolejny poeta Ivan Ivaniśević. W okolicy można znaleźć wiele ciekawych, zabytkowych miejsc i budowli. Warto odwiedzić kościół parafialny Św. Ivana Krstitelja z XVI wieku, wczesnochrześcijański kompleks klasztorny w Mirje, oraz kolejny wczesnochrześcijański kościół w zatoce Lovrecina. Postira to jednak  także ładne plaże i zatoczki.

Dojazd: Cieszyn - Bol około 1116 km

Trasa: Cieszyn- Żilina - Bratysława - Wiener Neustadt - Graz - Maribor - Zagreb - Karlovac - Ravanjkska - Śibenik - zjazd na Split w Dugopolje - Split - prom na Wyspę Brać.

Można również pojechać autostradą do Śestanovac, następnie mijając Brelę i Baśkę Vodę dojechać do Makarskiej, a stąd promem na Wyspę Brać.

Więcej

Wyspa Brać W tej kategorii 7 obiektów.

Wyświetla: 1 - 7 z 7 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu