Istria

Istria to region Chorwacji położony w jej północnej części. Istria jest to część Chorwacji, która ma swoich zagorzałych zwolenników. To tutaj co roku spędzają wakacje amatorzy plaż dla nudystów, tutaj również chętnie przyjeżdżają miłośnicy tenisa oraz wszelkiego rodzaju aktywności sportowej. Pod względem narodowości Istria jest bardzo często odw...

Istria to region Chorwacji położony w jej północnej części. Istria jest to część Chorwacji, która ma swoich zagorzałych zwolenników. To tutaj co roku spędzają wakacje amatorzy plaż dla nudystów, tutaj również chętnie przyjeżdżają miłośnicy tenisa oraz wszelkiego rodzaju aktywności sportowej. Pod względem narodowości Istria jest bardzo często odwiedzana przez Włochów oraz Niemców.

Na Istrii znajduje się wiele wspaniałych, pełnych zabytków miasteczek. Jednym z nich jest Pula. Położona na południu Istrii Pula słynie z wielu starożytnych zabytków.
Najczęściej odwiedzanym jest Amfiteatr pochodzący z I wieku, następnie Forum z czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego, Bramy z I wieku, Łuk Sergiusza, Mały Teatr Rzymski, Katedra z XVII wieku i wiele innych. Również w Novigradzie zachowały się cenne zabytki kultury, jak XI wieczny kościół Św. Maksymiliana i Pelagiusza, gotycki pałac Rigo, czy fragmenty murów obronnych. W Rovinj warto wstąpić do katedry Św. Eufemii z XVIII wieku oraz zobaczyć Łuk Balbi z XVII wieku. W katedrze znajdują się szczątki Św. Eufemii. Jej figura wieńczy również dzwonnicę, która wzorowana jest na dzwonnicę Św. Marka w Wenecji. Rovinj to jedno z najładniejszych miasteczek Istrii. Zachwyca romantyczną architekturą, przepięknymi okolicami oraz wspaniałymi widokami. Również Poreć może poszczycić się urokliwymi uliczkami, pozostałościami rzymskimi. Głównym zabytkiem Poreća jest bazylika Św. Eurazja.
Obok walorów krajoznawczych kolejnym czynnikiem przyciągającym turystów są wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne, np: Festiwal Filmowy w Puli, Festiwal Heineken Music Nights w Novigradzie oraz Parki Narodowe: Brijuni ( zespół wysepek ) i Ućka ( góry we wsch. części Istrii ).

Więcej

Istria W tej kategorii 88 obiektów.

Podkategorie

 • Labin / Rabac

  Labin / Rabac jest najbliżej położonym regionem w stosunku do Riwiery Opatijskiej - ze swym charakterstycznym krajobrazem. Tutaj również krajobraz wyróżnia te miejscowości względem pozostałych miast Istrii. Zielone wzgórza w niektórych miejscach schodzą bezpośrednio do morza, co dodaje dramatyzmu panoramie, Labin natomiast jest mekką artystów, gdzie tworzą i prezentują swoje dzieła. Labin leży około 40 km od Puli i  60 km od Rijeki, do dzisiaj zachowały się w nim średniowieczne fortyfikacje z renesansowymi basztami i 17-wieczna wieża kościelna - najwyższy punkt z którego można podziwiać Rabac i zatokę Kwarnerską. Rabac kiedyś był małą wioską rybacką, dzisiaj rozrósł się do potężnego centrum turystycznego. Może poszczycić się pięknymi plażami, niezliczonymi restauracjami i barami, w których serwowane są potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Ponadto także w Rabacu można aktywnie spędzać wolny czas: jeżdżąc na rowerze, grając w minigolfa, tenis, pływając w morzu i basenie czy nurkując. Podobnie jak w innych miejscowościach Istrii w Rabacu organizowane są wycieczki statkiem: wycieczka na Wyspę Cres, wycieczka do Wenecji, Safari Delfinów.

  Kalendarz imprez kulturalnych: tutaj.

   

 • Poreć

  Poreć to jeden z ważniejszych centrów turystycznych Chorwacji. Położony na wąskim półwyspie, pomiędzy zatoką Lima i doliną rzeki Mirna podzielony jest na kilka mniejszych ośrodków turystycznych, jak: Modra Laguna, Zelena Laguna, Spadici, Pical, Brulo. Poreć ma w sobie coś wyjątkowego. Są to pewnie zabytkowe miejsca zachęcające do spacerów gładkimi kamiennymi uliczkami, wspaniałe plaże oraz bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie turystów hotele i apartamenty. Obok turystki w regionie ludzie pracują również w rolnictwie, uprawiają winogrona, owoce oraz rybołóstwo. Natomiast znawcom sztuki i architektury proponujemy zwiedzanie bazyliki Św. Eurazja ( VI wiek ), która wpisana jest na listę świaowego dziedzictwa UNESCO.

  Kalendarz imprez kulturalnych: tutaj.
   

 • Pula / Medulin

  Pula / Medulin to ponad 3000 lat historii. Historia Puli sięga V wieku p.n.e. kiedy to należała do Ilirów, następnie Rzymian ( z tego kresu pochodzi amfiteatr, łuk triumfalny, świątynia Augusta ). Po upadku Cesarstwa Rzymskiego Pula dostała się we władanie Bizancjum, następnie Wenecji, w XX wieku - Włoch i kolejno Jugosławii i Chorwacji. Pula jest wyjątkowym miejscem pełnym zabytków architektury i sztuki. Do dzisiaj zachowały się m.in Amfiteatr, Forum, Katedra z XVII wieku, Ratusz z XIII wieku, Zamek z XVI wieku, Mały Teatr Rzymski i Łuk triumfalny. Tutejszy Amfiteatr jest jednym z najlepiej zachowanych amfiteatrów na całym świecie. Może jedynie konkurować z Koloseum i Amfiteatrem w Al-Dżamm, a w stanie był pomieścić 25 000 widzów. Obok rzędu wybitnych zabytków w Puli organizowane są wyjątkowe imprezy kulturalne. Tutaj odbywają się spektakle, festiwale filmowe, koncerty. Natomiast zaledwie 10 km od Puli można spotkać zupełnie jej przeciwieństwo. Małe miasteczka i wioski jakVodnjan czy Fażana - z kamiennymi, typowymi dla północy domami, z tutejszych wzgórz wspaniały krajobraz Wysp Brijuni oraz spokój i cisza są miła odskocznią od tłumnie odwiedzanej Puli. 10 km w przeciwnym kierunku dojeżdżamy do krajobrazowego archipelagu wysp oraz malowniczego miasteczka Medulin z prześlicznym, krystalicznie czystym morzem oraz delikatnym klimatem.   

 • Rovinj

  Rovinj jest  jednym z najładniejszych zakątków Chorwacji - miejscem, którego szukają spragnieni sentymentalnej, pełnej romantyzmu atmosfery. Miasto położone jest na wzgórzu, a do sławnego kościoła Św. Eufemii prowadzą wąskie uliczki i schody, wzdłuż których ulokowały się małe butiki i kawiarenki. Rovinj jest jednym z popularniejszych ośrodków turystycznych Chorwacji - szczególnie na Istrii. Tutaj odpoczywają sławne postacie Chorwacji, znajdują się 2 porty a wybrzeże jest urozmaicone mnóstwem wysp, raf i wysepek. Turystyka w Rovinj zaczęła się rozwijać już w XIX wieku, kiedy to cesarzowa Maria Teresa założyła tu klimatyczne centrum zdrowia.Turyści przyjeżdżający tłumnie do Rovinj obowiązkowo muszą zobaczyć kanał Limski, centrum zabaw Monwis, natomiast Ci bardziej spragnieni aktywności sportowej mogą wybrać z szeregu dyscyplin sportowych oferowanych przez tutejsze ośrodki turystyczne. Dla chętnych wrażeń estetycznych proponujemy zwiedzanie Rovinj od strony historycznej: kościół parafialny Św. Eufemii z XVIII wieku, klasztor franciszkański, muzeum, romantyczna architektura miasta. Obok turystyki, w Rovinj  rozwija się również przetwórstwo ryb, produkcja tytoniu oraz win.

  Kalendarz imprez kulturalnych: tutaj.

   

 • Umag / Novigrad

  Umag, Novigrad i Buje są swoistymi wrotami Istrii. Stąd przez około 50 km ciągną się wyśmienite plaże i malownicze miasteczka. Te pierwsze należą do jednych z najpopularniejszych ośrodków turystycznych położonych na Istrii. Obok rozwoju turystyki okolica słynie z uprawiania winorośli, a tutejsze winiarnie ocenia się jako jedne z największych w całej Istrii. Podregion Umag / Novigrad ma swoich stałych wielbicieli. Tutaj często na wakacje przyjeżdżają turyści z Włoch i Niemiec, ze względu na idealnie rozwinięte ośrodki tenisowe przyjeżdżają do Umagu i Novigradu zwolennicy tej aktywności sportowej - szczególnie w lipcu, kiedy organizowany jest turniej tenisowy ATP Croatia Open.

   

 • Vrsar / Funtana

  Szukając odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji, nie sposób zapomnieć o tych dwóch miejscowościach: Vrsar i Funtana. Są to dwa małe miasteczka rybackie położone pomiędzy Porećem a kanałem limskim. Oferują idylliczny krajobraz i idealnie czyste morze, zachęca do wypoczynku wieloma pięknymi zatokami i wysepkami. Tutejsza marina posiada 190 miejsc postoju statków, natomiast turyści którzy nie posiadają własnego jachtu mogą wybrać się na wycieczkę statkiem. Wycieczka rozpoczyna się w Vrsarze i prowadzi do Rovinj, trwa około 7 godzin i w czasie jej trwania turyści zwiedzają jeszcze kanał limski oraz biorą udział w Fish-picnic. Vrsar i Funtana, obok pełnienia roli małego miasteczka rybackiego są również bardzo dobrze rozwiniętymi centrami turystycznymi. W okolicy zwraca się szczególną uwagę na kuchnię, dzięki temu w Vrsarze i Funtanie do dnia dzisiejszego można zakosztować wyśmienitych potraw śródziemnomorskich, ryb, popularnego prosciutto czy kiełbasek o specjalnym aromacie.

   

Wyświetla: 1 - 12 z 88 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu