Toskania


Toskania jest regionem położonym w środkowej części Włoch. Region Toskanii zachęca różnorodnością krajobrazu, można tutaj podziwiać zbocza Apeninów, poprzecinane licznymi rzekami Pogórze Toskańskie, czy rozkoszować się popularnymi kurortami nadmorskimi. Powierzchnia regionu w przeważającej części jest wyżynny i górski, dzięki czemu Toskania zawd...


Toskania jest regionem położonym w środkowej części Włoch. Region Toskanii zachęca różnorodnością krajobrazu, można tutaj podziwiać zbocza Apeninów, poprzecinane licznymi rzekami Pogórze Toskańskie, czy rozkoszować się popularnymi kurortami nadmorskimi. Powierzchnia regionu w przeważającej części jest wyżynny i górski, dzięki czemu Toskania zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter. Toskania dzieli się na 10 prowincji, m.in. Piza, Grosseto, Siena czy Livorno. Toskania jest  bardzo dobrze rozwiniętym regionem. Region jest jednym z najważniejszych regionów turystycznych nie tylko we Włoszech, ale również na całym świecie. Toskańska kuchnia, wina oraz światowej sławy zabytki co roku przyciągają tłumy turystów. Najpopularniejszymi miejscami są piękna Florencja oraz Piza ze sławną "Krzywą Wieżą". Obok turystki rozwija się tutaj przemysł (włókienniczy, maszynowy, hutniczy i metalowy ), a także rolnictwo (uprawa zboża, winorośli, oliwek etc.).

Stolicą regionu jest Florencja, a jego powierzchnia obejmuje niecałe 23 tys. km2. Od północy region graniczy z Ligurią i Emilią Romanią, na wschodzie z Umbrią i Marche, zaś od południa z Lacjum. Do regionu Toskanii należą wyspy: Elba, Montecristo, Capraia, Gorgona, Giglio i Pianosa.

  • Grosseto jest miejscowością i gminą położoną w regionie Toskanii. Samo Grosseto leży około 12 km od Morza Tyrreńskiego. Tereny położone są dosyć wysoko powyżej linii brzegowej, dzięki czemu rozpościera się stąd wspaniały widok. Największą atrakcją jest położone w niedalekiej odległości Castiglione della Pescaia. Jest to bardzo atrakcyjne miasteczko, w którym nad portem rybackim góruje średniowieczny zamek.
    Wybrzeże, na którym znajduje się prowincja nazywane jest Maremma. Obejmuje ona południowo zachodnią część Toskanii oraz część północnego Lacjum. Alta Maremma znajduje się w północnej części od Grosseto w kierunku północnym do rzeki Cecina.

 

  • Livorno jest miastem i gminą w regionie Toskanii. Livorno jest dużym, dobrze rozwiniętym miastem. Drugim co do wielkości po Florencji. Stąd do Florencji jest około 80 km. Także do Piombino jest około 60-70 km. Stąd można dostać się promem na Wyspę Elba. Historia miasta sprawiła, że jest ono jednym z najbardziej unikatowych miast Toskanii. Jest miastem portowym, turystycznym z długim wybrzeżem i fantastycznymi kafejkami.

 

  • Elba jest wyspą położoną na Morzu Tyrreńskim, pomiędzy Półwyspem Apenińskim a Korsyką. Jest największą z wysp Archipelagu Wysp Toskańskich. Obecnie popularność zyskuje dzięki pięknym żwirowym i piaszczystym plażom z uroczymi zatoczkami, czystej wodzie oraz bujnym lasom. Okolica Elby zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Warto wybrać się na jedną z okolicznych wysepek, np. Capraia, Giglio czy Gorgona, gdzie można znaleźć piękne, kameralne plaże, wspaniałe centra nurkowe, a w czasie wycieczki podziwiać wybrane gatunki delfinów. Jej powierzchnia sięga około 224 km2, a najwyższym szczytem jest Monte Cappane (1017 m n.p.m.). Jest trzecią co do wielkości włoską wyspą (po Sycylii i Sardynii). Elba zyskała popularność przed wszystkim przez zesłanie na jej terytorium w 1814 roku Napoleona Bonaparte.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje o regionie Toskania  198.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

We Włoszech korzystanie z dróg publicznych jest bezpłatne, natomiast opłatę należy uiścić jadąc autostradą. Wysokość takiej opłaty zależy od odcinka trasy i rodzaju pojazdu.

Samochodem do Włoch - informacje ogólne, opłaty > tutaj <


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej

Toskania W tej kategorii 9 obiektów.

Wyświetla: 1 - 9 z 9 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu