Tyrol

Tyrol, kraj związkowy w zachodniej części Austrii, graniczący z Niemcami, Szwajcarią i Włochami.

Powierzchnia 12,6 tys. km2. Stolicą Tyrolu jest Innsbruck. Do jego głównych miast, oprócz Innsbruku należą Kufstein, Reutte. Tyrol może poszczycić się mianem "serce Alp" i jest to bardzo trafne hasło, ponieważ nigdzie indziej w Austrii nie znajdziemy...

Tyrol, kraj związkowy w zachodniej części Austrii, graniczący z Niemcami, Szwajcarią i Włochami.

Powierzchnia 12,6 tys. km2. Stolicą Tyrolu jest Innsbruck. Do jego głównych miast, oprócz Innsbruku należą Kufstein, Reutte. Tyrol może poszczycić się mianem "serce Alp" i jest to bardzo trafne hasło, ponieważ nigdzie indziej w Austrii nie znajdziemy tylu trzytysięczników ani tak gęstej sieci wyciągów, kolejek i tras narciarskich.

Latem Tyrol oferuje niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku. To region idealny dla alpinistów, piechurów, amatorów wysokości, zdobywców szczytów, jak i tych, którzy wędrują rekreacyjnie.

Tyrol to również górskie, krystalicznie czyste jeziora, 5 lodowców, 15 000 km szlaków wędrownych. Wśród nich najpopularniejszym jest Szlak Orła, który ma 1480 km długości i pokonuje w sumie 87 000 wysokości. Główny szlak prowadzi z St. Johann (Tiroler Unterland) do St. Anton am Arlberg. Szlak przecina Wilder Kaiser, Rofan, Karwendel i Alpy Lechtalskie. Szlak przechodzi także przez region Tyrolu Wschodniego, w okolicy Matrei, Virgental.

Miłośnicy wycieczek rowerowych również będą zachwyceni. Sieć szlaków  rowerowych osiągająca 10 000 km długości składa się z tras dla indywidualistów, tras rajdowych, po odprężające szlaki rowerowe dla zwykłych miłośników dwóch kółek. 

Tyrol to idealne miejsce na uprawianie nordic walking, tutaj także można pograć w golfa na 19 polach golfowych położonych wśród trzytysięcznych szczytów i malowniczych gospodarstw.


Tyrol dzieli się na 8 powiatów, w których łącznie jest 268 gmin. Stolicą jest Inssbruck, natomiast do powiatów należą: Landeck, Reutte, Imst, Innsbruck-Land, Schwaz, Kufstein, Kitzbühel oraz Lienz w Tyrolu wschodnim.

Jest to jeden z najciekawszych regionów Austrii, oferujący szereg możliwości uprawiania sportów zimowych, jak również letnich. Lato w Tyrolu to przede wszystkim wędrówki i wspinaczki górskie, wycieczki rowerowe.
Jedną z najciekawszych tras górskich w tej części Austrii jest trasa Orła, podczas której pokonujemy aż 1500 m różnicy wzniesień. Możemy też skorzystać z oferty i wziąć udział w spływie canyoningowym (Kaiserklamm). Ze szlaków rowerowych na szczególną uwagę zasługuje Via Bavarica Tyrolennsis, Europa-Radweg, trasa Mozarta. Każda z nich prowadzi wzdłuż malowniczych krajobrazów, nierzadko mija urokliwe jeziora i doliny rzek. Warto pamiętać, że w Tyrolu jest łącznie 5000 km tras wytyczonych na górskich halach i w górach.

Tyrol to także zabytki kultury i architektury. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj oczywiście stolica Tyrolu Innsbruck, ale również piękny Kufstein, region Alpbachtal, w którym można podziwiać twierdze, zamki i kaplice. W Tyrolu znajduje się znane na całym świecie Muzeum Kryształów Swarovskiego w Wattens (niedaleko Innsbrucka). Wrażenia po spotkaniu z tym nowoczesnym designem na długo pozostaną w pamięci zwiedzających. Tutaj, na powierzchni 1300 m², zaprezentowano fantastyczną biżuterię, przedmioty designerskie, dodatki i magiczne komnaty. 

Więcej

Tyrol W tej kategorii 6 obiektów.

Podkategorie

 • Ötztal

  Ötztal właściwie każdy zna, a już Sölden z całą pewnością nie trzeba przedstawiać. Mówimy, bowiem o jednej z najbardziej urokliwych dolin Austrii, z fantastycznymi krajobrazami, lodowcami, świetnymi trasami narciarskimi. To właśnie tutaj znajduje się drugi co do wysokości, najwyższy szczyt Austrii - Wildspitze (3768 m n.p.m.), tutaj znajduje się największy lodowiec Alp Wschodnich i najwyżej położona w Austrii zamieszkała wioska. W regionie Ötztal znajduje się łącznie 250 trzytysięczników, z czego 60 ma ponad 3400 m n.p.m.

  Wprawni kierowcy mogą sobie pozwolić na wyjazd samochodem w malownicze tereny powyżej Sölden, lub wybrać w kierunku Włoch alpejską drogą Timmelsjoch-Hochalpenstrasse, która wzbija się na wysokość ponad 2400 m n.p.m. Wspaniałe krajobrazy można również podziwiać z z górnych stacji gondolek.

  Po intensywnie spędzonym czasie na wędrówkach, wycieczkach rowerowych lub innych aktywnościach sportowych, turyści mogą rozkoszować się relaksem w basenach. Najpopularniejsze centra wellness i kompleksy basenowe to oczywiście Aqua Dome w Langenfeld. Kolejne dwa ciekawe miejsca to Otztaler Fun Park w Huben oraz Area 47, gdzie można nie tylko pływać, ale aktywnie spędzać czas na wspinaczkach, raftingu, canyoningu.

 • Stubaital

   

  Dolina Stubai położona jest zaledwie kilka kilometrów od Innsbrucka. Dolina ma 35 km i zakończona jest majestatycznym lodowcem Stubai.

  Jedną z najbardziej znanych miejscowości regionu jest Neustift. Jest położone najbliżej lodowca, stąd wychodzi szlak o długości 120 km, tutaj wspinają się miłośnicy wspinaczek górskich, tutaj zjeżdżają się rowerzyści. W Fulpmes znajduje się Alpejski Park Wrażeń z ogrodem wspinaczkowym, grotą biwakową, ścieżką edukacyjną i zbiornikiem wodnym. W Fulpmes także znajdują się świetnie utrzymane szlaki górskie i trasy rowerowe, jest także wiele możliwości dla paralotniarzy oraz dla dzieci, m.in. w BIG Family Stubai Sommer-Club, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci od 5 do 13 lat. Będąc w Fulpmes warto zwiedzić Muzeum Kowalstwa oraz wybrać się na wycieczkę do Innsbrucka tradycyjnym tramwajem Stubaitalbahn. Dla spragnionych relaksu i ochłody w bardziej upalne dni polecamy Aquarenę w Telfes. W Telfes można również pograć w tenisa i wybrać się na imponujące pokazy w Parku Ptaków Drapieżnych. 
  Mieders to mała miejscowość, ale także ona ma wiele interesujących atutów, które zachęcają turystów do przyjazdu w te strony. Do atutów należą m.in. najbardziej ukwiecona góra w Tyrolu - Blaser, letni tor saneczkowy (2,6 km długości), najwyżej położone w Europie miejsce pielgrzymek - Maria Waldrast, z uzdrawiającym źródełkiem, szlaki wysokogórskie po bagnach, ścieżki przy źródłach, wędrówki na malowniczy Serles (2718 m n.p.m.). Mieders cieszy się także bardzo dobrą opinią wśród rowerzystów górskich, ze względu na około 1000 km oznakowanych tras i super szybkie trasy downhillowe.

 • Zillertall

  Zillertal to jedna z najbardziej malowniczych dolin Austrii. Zachwyca pięknem krajobrazu, imponującym lodowcem Tux, wspaniałymi trasami rowerowymi i szlakami wędrownymi.

  Co roku Zell, Gerlos czy Krimml z Zillertal Areny zamieniają się w raj właśnie amatorów pieszych wędrówek. Tutejsze szlaki górskie mają łącznie 4000 kilometrów i cechują się bardzo dużą różnorodnością. Ich głównym atutem są piękne malownicze pejzaże rozciągające się wokół alpejskich łąk. W Zillertal Arenie jest również sporo świetnie utrzymanych tras rowerowych. Aż 232 kilometry obejmujące specjalnie wyznaczone szlaki oraz naturalne ścieżki o różnych poziomach trudności. 

  Oprócz wędrówek górskich i wycieczek rowerowych, nie brakuje w Zillertalu dodatkowych atrakcji. Są wśród nich oczywiście wspinaczka, rafting, canyoning. Ten ostatni najlepiej uprawia się przez wąwóz Ronaschlucht, co gwarantuje spory zastrzyk adrenaliny i wiele pięknych scen, jak: wodospady, przesmyki i progi wodne. Idąc dalej tropem adrenaliny warto wybrać się do Arena Coaster (całoroczny tor sneczkowy) lub na Arena Skyliner (2 godzinne zjeżdżanie na linie).

  Także w innej części doliny Zillertal, w okolicy miejscowości Aschau, Bruck, Fugen, Kaltenbach, Ried, Strass czy Stumm jest wiele ciekawych szlaków pieszych i rowerowych. Łącznie jest tutaj 1000 km szlaków wędrownych, 115 km tras nordic walking i do biegania oraz 800 km tras rowerowych. Z tych ostatnich, szczególnie polecamy trasy Zillertal Radweg i Innradweg przeznaczone rowerzystom jazdy rekreacyjnej.

  Nie zapominajmy, że będąc w Alpach także możemy szukać ochłody w basenach i na kąpieliskach. Wśród nich najpopularniejsze to Erlebnisbad Mayrhofen, Jezioro Durlassboden, Jezioro Badesee Aufenfeld, Erlebnisfreibad Finkenberg, Erlebnisschwimbad w Hippach, Erlebnischschwimmbad w Zell am Ziller oraz Erlebnisbad Zillertal w Fugen.

  Warto wybrać się także do Abenteuerpark Zillertal, czyli do naturalnego parku linowego z siedmioma różnymi trasami. Do popularnej dyskoteki Badwandl - NightZone w Fugen czy na wyśmienitą pizzę do Hotelu Kohlerhof w Fugen!


   

Wyświetla: 1 - 6 z 6 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu