Dalmacja Północna

Dalmacja to bez wątpienia największy turystyczny region Chorwacji. Najpopularniejszym miastem regionu północnego jest Zadar. To turystyczne miasto łączy w sobie wiele elementów gospodarczych. Zadar jest zarówno międzynarodowym portem morskim ( połączenia z Włochami oraz miastami Chorwacji ), posiada wiele ośrodków naukowych i kulturalnych. W mie...

Dalmacja to bez wątpienia największy turystyczny region Chorwacji. Najpopularniejszym miastem regionu północnego jest Zadar. To turystyczne miasto łączy w sobie wiele elementów gospodarczych. Zadar jest zarówno międzynarodowym portem morskim ( połączenia z Włochami oraz miastami Chorwacji ), posiada wiele ośrodków naukowych i kulturalnych. W mieście zachowało się sporo zabytków sakralnych i świeckich o charakterze średniowiecznego miasta. Na uwagę zasługują m.in.: rzymski rynek, część fortyfikacji, rotunda Św. Donata z IX wieku oraz kościół Św. Marija. Warto również obejrzeć zbiory muzealne Zadaru. Na obszarze regionu można znaleźć wspaniałe Parki Narodowe: Kornati, Krka, Paklenica ze wspaniałymi masywami górskimi, wodospadami. Na Kornati składa się 149 wysp i wysepek, natomiast Park Narodowy Kornati obejmuje swym zasięgiem 89 wysp i wysepek. Park Kornati jest najchętniej odwiedzany w czasie rejsów po Adriatyku. Praktycznie każda propozycja rejsu ma w swoim planie zwiedzanie Kornati. Drugi Park Krka – zbliżony jest swym wyglądem do Plitwic. Tworzy go rzeka Krka spływająca przez teren krasowy do morza i tworząca wyjątkowy krajobraz wodospadów. Krk to kolejny Park bardzo chętnie odwiedzany w czasie rejsów.

Więcej

Dalmacja Północna W tej kategorii 34 obiektów.

Podkategorie

 • Biograd na Moru

  Biograd na Moru położony jest pomiędzy miejscowościami Sv. Filip i Jakov a Pakośtane. Leży na południe od Zadaru. Jest to dosyć nowoczesny kurort adriatycki. Historia Biogradu sięga połowy X wieku. W następnym wieku zbudowano tutaj klasztor benedyktyński i kościół Św. Iwana, a miasto stało się siedzibą królów chorwackich. Jedną z ważniejszych dat miasta jest 1102 rok, kiedy został tutaj koronowany na chorwackiego króla król Koloman. Pamiątki przeszłości Biogradu można podziwiać w muzeum miejskim. Obok rozwijającej się turystyki Biograd jest także centrum lokalnego handlu i transportu.

 • Starigrad - Paklenica

  Starigrad położony jest u stóp Parku Narodowego Paklenica, na brzegu Kanału Velebitskiego. Miasteczko nie należy do największych, ale dzięki temu jest spokojniejsze od innych nadmorskich kurortów Dalmacji. Obok plażowania Starigrad przyciąga pięknem krajobrazu oraz możliwością aktywnego spędzania czasu w górach Paklenica. Można tutaj uprawiać wspinaczkę wysokogórską oraz speleologię. Starigrad nie jest również zbyt drogim miejscem na wakacyjny wypoczynek. Tutejsze pamiątki są zdecydowanie tańsze niż w innych miastach północnej Dalmacji.

 • Sv. Filip i Jakov

  Sv. Filip i Jakov położone jest powyżej Biogradu, na południe od Sukośan. Jest to niewielka miejscowość, która co roku przyciąga stałych klientów oraz z każdym kolejnym sezonem rzesze nowych. Kąpielisko zachęca pięknymi, czystymi plażami oraz łagodnym klimatem. Kolejnym atutem jest także położenie miasteczka w niedalekiej odległości od zabytkowego Zadaru oraz niepowtarzalnych Parków Narodowych Kornati i Krka. Obok turystyki w miejscowości rozwija się także rolnictwo i ogrodnictwo.

 • Wyspa Dugi Otok

  Dugi Otok położona jest na zachód od Wyspy Ugljan. Jej powierzchnia sięga 124 km2, a nazwa oznacza po prostu "Długa wyspa". Jest to największa wyspa archipelagu zadarskiego, z najwyższym szczytem Vela Straża, o wysokości 338 m n.p.m. Na wyspie obok turystyki rozwija się rolnictwo ( winorośla, oliwki ) oraz rybołówstwo. Turystów przyciągają przede wszystkim piękne zatoczki wyspy jak Sakarun czy Telaśćica. W czasie pobytu na wyspie warto wybrać się do liczącego 700 lat gaju oliwnego, ponurkować w najciekawszych miejscach Dugiego Otoku, a w sezonie oprócz plażowania wziąć udział w corocznych letnich imprezach.

 • Wyspa Pag

  Wyspa Pag położona jest w centralnej części Chorwacji, na północ od Zadaru i na południe od Wyspy Rab. Na wyspę można dostać się promem z Prizny, który w sezonie wypływa co godzinę, lub od strony południowej drogą, przez most w okolicy Miśkovići. Długość wyspy sięga 60 km, jej charakterystyczny wygląd jest bez problemu rozpoznawany przez każdego turystę. Większość powierzchni tworzona jest przez nagie skały, przez co nadaje wyspie specjalny krajobraz. Z tego też względu rolnictwo uprawia się tylko w wybranych obszarach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim popularny i dosyć drogi Paśski ser oraz miejscowe wino. Produkuje się tutaj również sól morską. Turystyka natomiast rozwija się przede wszystkim w Novalji, w mieście Pag oraz w mniejszych miejscowościach: Szimuni, Mandre i Straszko.W czasie pobytu na Wyspie Pag warto wybrać się na wycieczkę do Zadaru oraz Parków Narodowych: Paklenica i Plitvice.

   

 • Wyspa Ugljan

  Wyspa Ugljan położona jest w centralnej części Chorwacji, vis a vis Zadaru. Na zachód od wyspy znajduje się Wyspa Dugi Otok, poniżej Park Narodowy Kornati. Po wschodniej stronie wyspy znajduje się kanał Zadar, a po zachodniej pomiędzy wyspami cieśnina Zdrelac. Najwyższym szczytem wyspy jest Szczah, który sięga 286 m n.p.m., powierzchnia wyspy ma około 52km2, a linia brzegowa sięga 75 km. Obok turystyki uprawia się tutaj rolnictwo i rybołówstwo. Wyspa porośnięta jest przede wszystkim gajami oliwnymi, a także winoroślami i figowcami. Wyspa Ugljan ma szerokie grono swoiuch zwolenników. Przyjeżdżają oni tutaj tłumnie co roku ze względu na wyjątkowe nasłonecznienie wyspy, piękne, piaszczyste plaże poraz specyficzny mikroklimat wyspy.

 • Zadar

  Zadar jest najpopularniejszym miastem regionu północnego. To turystyczne miasto łączy w sobie wiele elementów gospodarczych. Zadar jest zarówno międzynarodowym portem morskim ( połączenia z Włochami oraz miastami Chorwacji ), posiada wiele ośrodków naukowych i kulturalnych. W mieście zachowało się sporo zabytków sakralnych i świeckich o charakterze średniowiecznego miasta. Na uwagę zasługują m.in.: rzymski rynek, część fortyfikacji, rotunda Św. Donata z IX wieku oraz kościół Św. Marija. Warto również obejrzeć zbiory muzealne Zadaru. Ostatnio atrakcją stały się również Morske Orgulje ( Organy Morskie ), czyli kamienne schody wiodące do wody z promenady Riva.

Wyświetla: 1 - 12 z 34 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu