Zatoka Kvarnerska

Zatoka Kvarnerska ma zupełnie inny charakter niż Istria czy Dalmacja. Z zachodniej strony ogranicza ją Istria ( ostatnia miejscowość Kvarneru to Opatija i Lovran ), od południa Dalmacja ( aż po Gospić ) Kvarner może poszczycić się wieloma atrakcyjnymi miejscami, centrami turystycznymi, nie spotykanymi w pozostałych krajach lub regionach Chorwacj...

Zatoka Kvarnerska ma zupełnie inny charakter niż Istria czy Dalmacja. Z zachodniej strony ogranicza ją Istria ( ostatnia miejscowość Kvarneru to Opatija i Lovran ), od południa Dalmacja ( aż po Gospić ) Kvarner może poszczycić się wieloma atrakcyjnymi miejscami, centrami turystycznymi, nie spotykanymi w pozostałych krajach lub regionach Chorwacji. Na uwagę zasługują przede wszystkim Jeziora Plitwickie, wspaniałe wyspy: Rab, Krk, Cres i Lośinj. Zatoka Kwarnerska ma specyficzny charakter. Wysokie góry schodzą tutaj wprost do morza. Dlatego między innymi najpopularniejsze turystycznie miasteczko Kwarneru - Opatija składa się z kilku rzędów domów usadowionych na zboczu. Opatija jest również obok Rijeki jednym z najbardziej rozwiniętych miast Kwarneru. Miasto początkowo uzdrowiskowe ze względu na panujące tutaj warunki klimatyczne później nastawione na turystykę, w końcu rozwijające również najczęściej odwiedzane w Chorwacji centrum kongresowe. Pozostałe miasteczka Kwarneru: Rabac, Crikvenica czy Novi Vinodolski nie przypominają już Opatiji. Kierując się na południe plaże są szersze, a zejście do morza zdecydowanie mniej strome. Każdy zakątek Kwarneru jest wyjątkowy. Crikvenica, założona w 1412 roku ma idealne warunki klimatyczne, dzięki czemu działają tutaj sanatoria oraz wiele pawilonów łaźniczych. W sierpniu i wrześniu organizowane są w Crikvenicy imprezy kulturalne. Na Wyspie Rab na uwagę zasługuje nie tylko miasteczko Rab ze względu na zabytki architektury, ale również wioska Lopar – tutaj właśnie znajduje się jedna z najpiękniejszych na Kwarnerze plaża – 1,5 km długości, piaszczysta z powolnym zejściem do morza. Idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Główną miejscowością Wyspy Krk jest miasteczko Krk. Tutaj zachowało się sporo fortyfikacji z XII wieku, które przyciągają turystów spragnionych nie tylko plażowania. Krk to również sieć urokliwych uliczek, romańska katedra i zamek z XV wieku. Wszystkie wyspy Kwarneru mają niepowtarzalny charakter. Cres jest tak ściśle połączony z Lośinj, że oddzielone są zaledwie wąskim przesmykiem połączonym mostem zwodzonym ( 11 m szerokości ). Największą wyspą jest Krk – tutaj można dostać się mostem łączącym ją z lądem. Na koniec nie sposób pominąć Parku Narodowego Plitwice, który założony został w 1949 roku. Tworzy go system 16 jezior połączonych wodospadami i kaskadami. Całość obszaru obejmuje 295 km2.

Więcej

Zatoka Kvarnerska W tej kategorii 36 obiektów.

Podkategorie

 • Crikvenica

  Crikvenica położona jest w północnej części Chorwacji, około 35 km na południe od Rijeki.  Crikvenica jest popularną miejscowością kąpieliskową, ale również znanym miastem uzdrowiskowym. Już od końca XIX wieku Crikvenica znana była ze swojego leczniczego klimatu. Nazwa miejscowości pochodzi natomiast od klasztoru zakonu paulinów, czyli od słowa "crikva" ( założony w 1412 roku ).  Crikvenica jest bardzo dobrym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Może poszczycić się ładnymi oraz łagodnymi plażami, gęstymi lasami, wyjątkowo wakacyjnym klimatem, bliskością Wyspy Krk ( połączona z lądem mostem ), oraz połączeniem 8 kilometrową promenadą z miejscowościami Selce i Kaćjak. W czasie pobytu w Crikvenicy można skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych, kortów tenisowych, wybrać się na wycieczkę rowerową do Selce lub wziąć udział w imprezach rozrywkowych organizowanych co roku w okresie lipca i sierpnia.

 • Riwiera Opatijska

  Riwiera Opatijska to jedna z popularniejszych Riwier w całej Europie. W tej chwili może śmiało konkurować z pozostałymi, jak Makarską Riwierą, ale w danych czasach była równie popularna jak Lazurowe Wybrzeże. Wysokie góry schodzą tutaj wprost do morza. Dlatego między innymi najpopularniejsze turystycznie miasteczko Kwarneru - Opatija składa się z kilku rzędów domów usadowionych na zboczu. Opatija jest również obok Rijeki jednym z najbardziej rozwiniętych miast Kwarneru. Ze względu na panujące warunki klimatyczne, Opatija  początkowo była traktowana jako miasto uzdrowiskowe. Później nastawiła się na turystykę, a w ostatnich latach rozwinęła centrum kongresowe, które jest najczęściej odwiedzanym miejscem kongresowym w Chorwacji.

 • Wyspa Cres

  Wyspa Cres położona jest w północnej części Adriatyku. Od zachodniej strony otaczają ją tereny Istrii, od północy Rijeka, od wschodu Wyspa Krk i Rab, natomiast od południa połączona z nią mostem zwodzonym Wyspa Lośinj. Na wyspę można dostać się połączeniem promowym z Brestovy do Poroziny i z Valbiska do Merag. Powierzchnia Wyspy Cres sięga 404 km2, zaś długość 68 km. Cres jest właściwie przedłużeniem części zatopionego pasma Ućka. Jego północna część jest zdecydowanie bardziej zalesiona, podczas gdy na płudniu zdecydowanie przeważają skały. Można tutaj również znaleźć niespotykane w innych rejonach ciekawostki, jak np. Caput Insulae , gdzie m.in. zajmują się rannymi sępami płowymi.

 • Wyspa Krk

  Wyspa Krk to kolejna popularna chorwacka wyspa. Położona jest poniżej Rijeki, na wschód od Cres i północ od wyspy Rab. Krk ma tę przewagę, że można się tutaj dostać jadąc przez most, łączący wyspę z lądem - jest on jednak płatny. Wyspa Krk jest największą wyspą chorwacką, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów. Zachęca lasami sosnowymi, atrakcyjnymi miejscami dla płetwonurków, pięknymi plażami, winnicami oraz ładnymi miasteczkami i wioskami. W czasie pobytu na wyspie Krk warto odwiedzić miasteczko Vrbnik z urokliwymi uliczkami, Risika z piękną piaszczystą plażą, malowniczą wysepkę Kosljun.

 • Wyspa Lośinj

  Wyspa Losinj położona jest na północy chorwackiej części Adriatyku. Leży na zachód od Wyspy Pag oraz bardzo blisko Wyspy Cres. W zasadzie obie wyspy dzieli wąski przesmyk morza, o szerokości zaledwie 11 m, nad którym zawisł most zwodzony. Wyspa ma zaledwie 31 km długości i 4 km szerokości, a słynie przede wszystkim  z budowy łodzi, które powstawały tutaj już od XVIII wieku. Do dnia dzisiejszego znajduje się tutaj 6 basenów, w których budowano łodzie. W czasie pobytu na wyspie warto obok najpopularniejszych Veli i Mali Lośinj odwiedzić również: Nerezine, Sv. Jakov, Cunski czy Artatore. Latem wyspa przyciąga również imprezami kulturalnymi i rozrywkowymi jak: Dni muzyczne organizowane w czerwcu czy Dzień z delfinami organizowany 5 sierpnia.

 • Wyspa Rab

  Wyspa Rab położona jest w centralnej części Chorwacji, na południe od Wyspy Krk i na północ od Wyspy Pag.  Rab jest  jedną z najchętniej odwiedzanych wysp Archipelagu Kwarnerskiego. Powodem tego są piękne, piaszczyste plaże w okolicy Lopar, wspaniałe miasteczko Rab, mnóstwo zatoczek, wyjątkowo duża liczba godzin słonecznych oraz zdrowe powietrze. Na wyspę można przedostać tylko promem: Jablanac - Miśnjak, Rijeka - Rab oraz Zadar-Rab. Wyspa ma również połączenie z wyspą Krk. Rab jest bardzo charakterystyczny. Część wyspy jest naga i skalista, a część porośnięta lasami sosnowymi. Część plaż jest skalista i stroma, podczas gdy plaże w części Lopar są piaszczyste z łagodnym zejściem do morza. Warto wspomnieć, że z Rabu wywodzi się Marin, założyciel San Marino. Wakacje na Rabie z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci, dzięki wspaniałym krajobrazom, urokliwym zakątkom Rabu oraz przytulnym restauracyjkom i kawiarniom.

  Kalendarz imprez w sezonie Lato 2014.

   

Wyświetla: 1 - 12 z 36 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu