Zillertal Arena / Gerlos


Krimml i Hochkrimml leżą w regionie Ziemi Salzburskiej, razem z Zell im Zillertal, Gerlos i Königsleiten/Wald łączą Alpy Zillertalskie z gminą Pinzgau.
Wybierając się na letni wypoczynek w okolice Krimml przede wszystkim podziwiamy Wodospady Krimmler Wasserfalle, a poza tym spędzamy wolny czas wypoczywając biernie lub aktywnie.
W okolicy jest p...


Krimml i Hochkrimml leżą w regionie Ziemi Salzburskiej, razem z Zell im Zillertal, Gerlos i Königsleiten/Wald łączą Alpy Zillertalskie z gminą Pinzgau.
Wybierając się na letni wypoczynek w okolice Krimml przede wszystkim podziwiamy Wodospady Krimmler Wasserfalle, a poza tym spędzamy wolny czas wypoczywając biernie lub aktywnie.
W okolicy jest ponad 400 km pieszych szlaków turystycznych, podzielonych na łatwe, średnie oraz te dla bardziej zaawansowanych piechurów o silniejszej kondycji.
Z turystyki pieszej warto także wymienić 136 km tras nordic walking oraz 9 szlaków tematycznych, które przygotowane są z myślą zarówno o młodszych i starszych turystach. Z najciekawszych szlaków warto zainteresować się edukacyjnym szlakiem "Holzweg", na którym przygotowano sporo informacji o drzewach i drewnie, kolejny ciekawy szlak to "Tierlehrpfad", na którym można podziwiać majestatyczne szczyty gór. Ostatnim szlakiem, który chcemy zaprezentować jest "Schmankerlweg", czyli szlak smakołyków, na którym można nie tylko podziwiać specjały regionalnej kuchni, ale także ich skosztować.
Dla miłośników dwóch kółek w regionie przygotowano 325 km szlaków rowerowych, również podzielonych na kilka stopni trudności: łatwe, średnio trudne oraz trudne. Są także 2 żółte trasy single trail, czyli bardzo trudne.
Na miejscu można wypożyczyć rowery górskie oraz rowery elektryczne. Jeżeli nawet po przejechaniu 40-60 km rower będzie wymagał doładowania, można zrobić w specjalnie przygotowanych punktach wymiany akumulatorów.
Dodatkowym ułatwieniem dla turystów jest bezpłatny transport rowerów kolejkami linowymi w regionie Areny na wysokości 1800 m n.p.m. oraz bezpłatny transport rowerów autobusem turystycznym Zell-Gerlos i kolejkami wąskotorowymi Zillertalbahn.
Miłośnicy wędrówek górskich czy górskich wycieczek rowerowych, którzy nie czują się pewnie sami organizując swoje wyprawy mogą liczyć na pomoc przewodników, którzy organizują jedno i kilkudniowe wycieczki o różnym poziomie trudności.

Nie zapominajmy, że w regionie najsłynniejszych austriackich wodospadów nie może zabraknąć informacji na temat wody.
Na amatorów wodnych atrakcji oprócz wodospadów czekają jeszcze Wodny Świat w Krimml, Park Wodny Kristallbad w Wald-
Königsleiten, Park Rozrywki w Zell am Ziller oraz spływy w Zell am Ziller i Wald-Königsleiten.


Mapy szlaków rowerowych: tutaj.
Mapy pieszych szlaków: tutaj.
Wypożyczalnie rowerów: tutaj.

 


Oprócz szlaków górskich i tras rowerowych na gości czeka w okolicy wiele dodatkowych atrakcji.

Arena Skyliner
To urządzenie do zjeżdżania po linie z możliwością podziwiania wspaniałej panoramy gór z lotu ptaka.
Na Arena Skyliner składają się cztery trasy. Najdłuższa z nich mierzy 738 m długości, a maksymalna prędkość jaką można osiągnąć pędząc ponad stokami to nawet 50 km/h.

Arena Coaster
Tor ma 1450 m długości i znajduje się obok dolnej stacji kolejki Zillertal Arena w miejscowości Zell.

Wspinaczka górska
W regionie amatorzy wspinaczki wysokogórskiej mają do dyspozycji via-ferraty, park linowy oraz wieżę wspinaczkową.
Alpejski szlak wspinaczkowy Gerlosstein.
Via Ferrata Thalbach Zell am Ziller.
Riederklamm Gerlos.
Wieża wspinaczkowa w Gerlos.

Świerkowy zamek dla dzieci w Zell am Zillertal.
Jest tutaj sportowo-rekreacyjny plac zabaw, 4 wieże ze zjeżdżalniami, z dźwigiem, widokowa i do wspiania, strefa zabaw wodnych, piaskownice, ścieżka w koronach drzew, zamkowa kuchnia, chatka skrzatów.

 


Więcej

Zillertal Arena / Gerlos W tej kategorii 3 obiektów.

Wyświetla: 1 - 3 z 3 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu