Lodowiec Mölltal & Ankogel

Obszar Lodowca Mölltal to region o nowoczesnej infrastrukturze wyciągów i o świetnej strukturze tras narciarskich. Cechą charakterystyczną obszaru jest całoroczna jazda na nartach i wspaniałe widoki. Ale nie tylko zimą w okolice Flattach zjeżdżają tysiące turystów, którzy docenili to miejsce.

Latem Flattach ma do zaoferowania naprawdę wiele atra...

Obszar Lodowca Mölltal to region o nowoczesnej infrastrukturze wyciągów i o świetnej strukturze tras narciarskich. Cechą charakterystyczną obszaru jest całoroczna jazda na nartach i wspaniałe widoki. Ale nie tylko zimą w okolice Flattach zjeżdżają tysiące turystów, którzy docenili to miejsce.

Latem Flattach ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, co w połączeniu z niesamowitymi widokami sprawia, że letni urlop spędzony w tych okolicach z całą pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Latem zdecydowanie można pozjeżdżać na nartach w pełnym słońcu (w zależności od stanu pokrywy śniegowej, maksymalnie do 14:00), wybrać rafting, canyoning, wędrować po górach lub jeździć na rowerze, można rozładować energię podczas gry w tenisa, lub rozluźnić się podczas wędkowania. Dla dzieci przygotowano park linowy oraz basen.

 Wśród najpopularniejszych pieszych wędrówek w okolicy Flattach i Lodowca Molltal cieszy się trasa do Wąwozu Raggachlucht. Mimo to w okolicy jest także sporo innych, równie ciekawych tras. Poniżej prezentujemy wybrane z nich:

Trasa Raggaschlucht - Raggaalm
Czas przejścia: ok. 5 h

Trasa Poschacher - Steinernes Mandl - Lonzaköpfl (2.317m)
Czas przejścia: ok. 7 h
Stopień trudności: łatwy
Trasa dobra dla rodzin z dziećmi, do Flattachberg można podjechać samochodem, następnie pieszo do Bschellnighutte, Lassacher Hohe i następnie w kierunku
Lonzaköpfl.

Polinikhütte - Ebeneck (2.122m)
Czas przejścia: ok. 6 h
Stopień trudności: łatwy
Trasa również dobra dla rodzin z dziećmi, można podjechać samochodem w kierunku Polinikhutte, gdzie znajduje się parking, następnie pieszo do Polinikjutte (1873 m n.p.m.).

Trasa
Gletscherhöhenweg - Schareck (3.122m)
Czas przejścia: ok. 6 h

Stopień trudności: trudny
Można podjechać samochodem do dolnej stacji metra Molltaler Gletscherbahn, następnie wyjazd metrem alpejskim i gondolą. Później trasa prowadzi grzbietem w kierunku Schareck.
Trasa trudna, wymagająca alpinistycznego przygotowania.

Trasa Kleinfragant - Patschghütte - Ochsnerhütte (2.190m)
Czas przejścia: ok. 3 h

Stopień trudności: łatwy
Łatwa trasa / spacer dla rodzin z dziećmi. Samochodem w kierunku Innerfragant, stąd odgałęzienie przy Hotelu Badmeister i trasa prowadzi w kierunku Patschghutte.Karta Karyncka, zwana Kärnten Card otwiera wkacyjne możliwości przed turystami wypoczywającymi w tej części Austrii.
Oferuje bezpłatne wstępy do ponad 100 atrakcji oraz wysokie zniżki w ponad 50 obiektach.

Katę można zakupić w centrach informacyjnych i biurach podróży. Wiele hoteli, pensjonatów oraz apartamentów oferuje Kartę Karyncką w cenie zakwaterowania.


Karta ważna jest od 09 kwietnia do 26 października i tylko z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Cena Karty Karynckiej:

1 tydzień w terminie 11.06 do 09.09.17
osoba dorosła – 42 EUR
dziecko (2002-2010) – 22 EUR

1 tydzień w terminie do 10.06 i od 10.09.17
osoba dorosła – 38 EUR
dziecko (2002-2010) – 18 EUR

 

 
Wybrane atrakcje turystyczne bezpłatne dla posiadaczy Karty Karynckiej:
- Wąwóz Raggachulcht
- Basen kryty w Mallnitz
- Park Narodowy Centrum BIOS w Mallnitz
- Kolejka gondolowa w Mallnitz
- Kolejka gondolowa na Lodowcu MölltalWięcej zniżek:  tutaj.


Więcej

Lodowiec Mölltal & Ankogel W tej kategorii 2 obiektów.

Wyświetla: 1 - 2 z 2 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu