Stubaital

 

Dolina Stubai położona jest zaledwie kilka kilometrów od Innsbrucka. Dolina ma 35 km i zakończona jest majestatycznym lodowcem Stubai.

Jedną z najbardziej znanych miejscowości regionu jest Neustift. Jest położone najbliżej lodowca, stąd wychodzi szlak o długości 120 km, tutaj wspinają się miłośnicy wspinaczek górskich, tutaj zjeżdżają się rowe...

 

Dolina Stubai położona jest zaledwie kilka kilometrów od Innsbrucka. Dolina ma 35 km i zakończona jest majestatycznym lodowcem Stubai.

Jedną z najbardziej znanych miejscowości regionu jest Neustift. Jest położone najbliżej lodowca, stąd wychodzi szlak o długości 120 km, tutaj wspinają się miłośnicy wspinaczek górskich, tutaj zjeżdżają się rowerzyści. W Fulpmes znajduje się Alpejski Park Wrażeń z ogrodem wspinaczkowym, grotą biwakową, ścieżką edukacyjną i zbiornikiem wodnym. W Fulpmes także znajdują się świetnie utrzymane szlaki górskie i trasy rowerowe, jest także wiele możliwości dla paralotniarzy oraz dla dzieci, m.in. w BIG Family Stubai Sommer-Club, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci od 5 do 13 lat. Będąc w Fulpmes warto zwiedzić Muzeum Kowalstwa oraz wybrać się na wycieczkę do Innsbrucka tradycyjnym tramwajem Stubaitalbahn. Dla spragnionych relaksu i ochłody w bardziej upalne dni polecamy Aquarenę w Telfes. W Telfes można również pograć w tenisa i wybrać się na imponujące pokazy w Parku Ptaków Drapieżnych. 
Mieders to mała miejscowość, ale także ona ma wiele interesujących atutów, które zachęcają turystów do przyjazdu w te strony. Do atutów należą m.in. najbardziej ukwiecona góra w Tyrolu - Blaser, letni tor saneczkowy (2,6 km długości), najwyżej położone w Europie miejsce pielgrzymek - Maria Waldrast, z uzdrawiającym źródełkiem, szlaki wysokogórskie po bagnach, ścieżki przy źródłach, wędrówki na malowniczy Serles (2718 m n.p.m.). Mieders cieszy się także bardzo dobrą opinią wśród rowerzystów górskich, ze względu na około 1000 km oznakowanych tras i super szybkie trasy downhillowe.

Stubaital ma do zaoferowania wiele ciekawych szlaków, czy to spokojne trasy wędrówek pieszych, nordic walking czy ambitne szlaki wysokogórskie. 

Wyposażenie na wędrówkę (solidne buty, kijki, itp.) można nabyć lub wypożyczyć w sklepie sportowym dolnej stacji. 
Ze ścieżek tematycznych na czoło wysuwają się:

Droga Franz-Senn, która powstała na cześć pioniera górskiego księdza Franza Senn, prowadzi z Neustift do końca doliny, gdzie zaczyna się lodowiec Stubai. Franz Senn był twórcą tradycji wędrówek i wspinaczek w dolinie Stubai, zakładał ścieżki, szlaki i schroniska.

Droga rozmyślań Besinnungsweg prowadzi przez malowniczą trasą do chaty Issenanger Alm. Na trasie jest wiele charakterystycznych motywów, jak rzeźby, tabliczki z napisami i przede wszystkim piękne widoki.
Czas przejścia około 1,5 h. 

Szlak lodowcowy prowadzi z górnej stacji Eisgrat (2900 m n.p.m.) do Jochdohle, czyli najwyżej położonej restauracji górskiej w Austrii (3150 m n.p.m.).
Czas przejścia około 1 h, różnica wzniesień: 250 m.

 Obok ciekawych tras górskich, w Stubaitalu są znakomite możliwości wspinaczkowe.

Są tutaj ogródki wspinaczkowe, jak również drogi wspinaczkowe w naturalnej skale, zabezpieczone żelaznymi drabinami, stopniami i stalowymi linami.  
Do najciekawszych z nich zalicza się m.in.:

Ochsenwand
- Wilde Wasser

- Steingrubenkogel
- Fernau Express
- Kraina Górskich Przeżyć

 Trasy rowerowe regionu dzielą się na łatwe, średnie do bardzo wyczerpujących tour`ów na wysokości 2700 m n.p.m. Poniżej prezentujemy wybrane trasy rowerowe:

Trasa Falbeson Oberhausalm
Długość trasy: 2 km
Czas przejazdu: 0,5 h
Poziom trudności: łatwy
Najwyższy punkt: 1329 m n.p.m.

Trasa Schonberg
Długość trasy: 8,1 km
Czas przejazdu: 2 h
Poziom trudności: średni
Najwyższy punkt: 1438 m n.p.m. 

Trasa Elfer Autenalm Klamperbergalm
Długość trasy: 17,4 km
Czas przejazdu: 4,20 h
Poziom trudności: średni
Najwyższy punkt: 1846 m n.p.m.

Trasa Bikeklettern Wildeben
Długość trasy: 8,5 km
Czas przejazdu: 2,5 h
Poziom trudności: trudny
Najwyższy punkt: 1776 m n.p.m. 

Trasa Schlicker Kalkkogel-Blick
Długość trasy: 10,9 km
Czas przejazdu: 3 h
Poziom trudności: trudny
Najwyższy punkt: 2225 m n.p.m. 


Podczas pobytu w Stubaital warto wykupić letni karnet Stubai-Card, który gwarantuje bezpłatne korzystanie z wielu atrakcji turystycznych doliny.

Karta jest ważna od 25.05 do 26.10.17 i upoważnia m.in. do bezpłatnego korzystania z:

- przejazdów autobusami miejskimi między Mutterberg i Innsbruckiem
- przejazdów tramwajem Stubaitalbahn Fulpmes-Innsbruck-Fulpmes (oprócz podróży nostalgicznej)
- basenu krytego i odkrytego w Neustift
- basenu w Mieders
- kolejki linowej na lodowiec Stubai (1 wjazd i zjazd dziennie)
- kolejki linowej na Serles (1 wjazd i zjazd dziennie)
- kolejki górskiej na Schlick 2000 (1 wjazd i zjazd dziennie)
- kolejki Elfer (1 wjazd i zjazd dziennie)
- 1 zjazd dziennie na letnim torze saneczkowym w Mieders
 

Cena karty:
Osoba dorosła - 64 EUR 
Dzieci 10-14 lat - 32 EUR

Karnet ważny jest 7 dni, ale upoważnia do korzystania z niego w ciągu 5 z 7 kolejno następujących po sobie dni. 

Karnet można kupić w biurach informacji turystycznej w Neustift i Fulpmes, a także przy wyciągach Elfer w Neustift, kolejki Serles w Mieders, Schlick 2000 w Fulpmes i kolejki linowej na Lodowiec Stubaier.

 

Więcej

Stubaital Jest jeden obiekt

Wyświetla: 1 - 1 z 1 oferty

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu