Wyspa Pag

Wyspa Pag położona jest w centralnej części Chorwacji, na północ od Zadaru i na południe od Wyspy Rab. Na wyspę można dostać się promem z Prizny, który w sezonie wypływa co godzinę, lub od strony południowej drogą, przez most w okolicy Miśkovići. Długość wyspy sięga 60 km, jej charakterystyczny wygląd jest bez problemu rozpoznawany przez każdego...

Wyspa Pag położona jest w centralnej części Chorwacji, na północ od Zadaru i na południe od Wyspy Rab. Na wyspę można dostać się promem z Prizny, który w sezonie wypływa co godzinę, lub od strony południowej drogą, przez most w okolicy Miśkovići. Długość wyspy sięga 60 km, jej charakterystyczny wygląd jest bez problemu rozpoznawany przez każdego turystę. Większość powierzchni tworzona jest przez nagie skały, przez co nadaje wyspie specjalny krajobraz. Z tego też względu rolnictwo uprawia się tylko w wybranych obszarach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim popularny i dosyć drogi Paśski ser oraz miejscowe wino. Produkuje się tutaj również sól morską. Turystyka natomiast rozwija się przede wszystkim w Novalji, w mieście Pag oraz w mniejszych miejscowościach: Szimuni, Mandre i Straszko.W czasie pobytu na Wyspie Pag warto wybrać się na wycieczkę do Zadaru oraz Parków Narodowych: Paklenica i Plitvice.

 

Pag położony jest w południowej części wyspy. Jest to bardzo urokliwe miasteczko, z ładnym krajobrazem i czystym morzem. Miasteczko nie należy do największych, także ruch turystyczny jest raczej umiarkowany. Popołudnia można spędzić leniwie w okolicznych restauracjach i kawiarenkach, ale zdecydowanie można liczyć na spokojne i udane wakacje. W czasie pobytu w Pagu warto zobaczyć romańską katedrę oraz kościół NMP, a także skorzystać z oferty tutejszych szkółek nurkowania, które zapewniają poznanie wspaniałego i bogatego świata podmorskiego Adriatyku.

Novalja położona jest w północno-zachodniej części Wyspy Pag. Jest to jeden z najliczniej odwiedzanych kurortów wyspy. Znajduje się tutaj wiele ofert kwater prywatnych, apartamenty, restauracje, bary. W Novalji można spróbować specjałów wyspy jak: jagnięciny z rusztu, owoce morza, paśski ser. Jej położenie niedaleko przeprawy promowej Prizna - Żigljen jest jej dodatkowym atutem.W samej Novalji znajduje się kilka ładnych plaż, ale również w jej najbliższej okolicy - do 5 km jest sporo bardzo ładnych, krajobrazowych plaż.

Gajac to kompleks turystyczny położony na zachodniej stronie Wyspy Pag, poniżej miejscowości Novalja. Gajac jest jedną z najlepiej rozwiniętych miejscowości kąpieliskowych na wyspie. Można tutaj znaleźć najpiękniejsze na całej wyspie plaże, wspaniałe krajobrazy oraz krystalicznie czyste morze.

Śimuni to bardzo ładna miejscowość kąpieliskowa położona na zachodniej części wyspy, pomiędzy Pagiem a Novalją. Tutejsze plaże należą do jednych z najpiękniejszych na całej wyspie, a pachnące lasy dodają uroku temu miejscu. Także klimat śródziemnomorski oraz wiele atrakcji i rozrywek są wspaniałymi atutami Śimuni.

Dojazd: około 893 km od przejścia granicznego w Cieszynie.

Trasa: Cieszyn - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagreb - stąd autostradą do zjazdu na Senj - wzdłuż morzą E65 do przeprawy promowej w Prizna - promem do Żigljen na Wyspie Pag lub Cieszyn - Bratislava - Graz - Maribor - Zagreb - i następnie jak wyżej.

Więcej

Wyspa Pag W tej kategorii 6 obiektów.

Wyświetla: 1 - 6 z 6 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu